Anot ministrų, jei Ukraina negaus daugiau oro gynybos sistemų, jai gresia pralaimėjimas.
Rusijos karas prieš Ukrainą tęsiasi jau dvejus metus, Kyjivas susiduria su amunicijos trūkumu, kadangi gyvybiškai svarbus JAV finansavimas vis dar įstrigęs, o ES nesugeba greitai pristatyti pakankamai amunicijos.
Italijos Kaprio saloje G7 ministrai aptarė Artimųjų Rytų krizę, o vėliau pereis prie Ukrainos klausimo, prie diskusijų turėtų prisijungti NATO vadovas ir Ukrainos užsienio reikalų ministras.
ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis, kuris G7 susitikimuose dalyvauja kartu su savo kolegomis amerikiečiais italais, vokiečiais, prancūzais, britais, japonais ir kanadiečiais, paragino ES valstybes perduoti oro gynybos sistemas, kad padėtų Ukrainai apsaugoti savo miestus.
„Priešingu atveju Ukrainos elektros sistema bus sunaikinta. O jokia šalis negali kariauti neturėdama elektros energijos namuose, gamyklose, internete, viskam“, – nurodo jis.
Karas Ukrainoje tęsiasi dvejus metus
Plataus masto karas Ukrainoje prasidėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) 2023 m. kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.