• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinių Valstijų prezidentas George'as W.Bushas (Džordžas V.Bušas) baigia rengti savo metinį pranešimą "Apie Sąjungos padėtį", kurį antradienį skaitys bendrame aukštųjų ir žemųjų Kongreso rūmų posėdyje.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas pasinaudos galimybe geriausiu vakaro laiku per televiziją kreiptis į Amerikos visuomenę, kad dar kartą pamėgintų įtikinti ją savo itin nepopuliarios naujosios strategijos dėl Irako efektyvumu.

REKLAMA

G.W.Bushas savo metinę kalbą skaitys tokiu metu, kai visuomenės pritarimas jo darbui yra mažiausias nuo jo kadencijos pradžios, o amerikiečių pajėgos Irake susiduria su vienu didžiausių smurto protrūkių nuo 2003 metų kovo, kai prasidėjo invazija.

Prezidentas savo metinį kreipimąsi pradės skaityti antradienį 21 val. vietos (trečiadienį 4 val. Lietuvos) laiku.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmą kartą kreipdamasis į demokratų kontroliuojamą Kongresą, G.W.Bushas, kuris dar dvejus metus dirbs prezidento poste, taip pat stengsis prastumti savo pasiūlymus dėl sveikatos apsaugos, imigracijos reformos, energetikos ir aplinkos apsaugos.

Tačiau naujausia "The Washington Post" ir televizijos ABC viešosios nuomonės apklausa parodė, kad Amerikos politinėje darbotvarkėje tvirtai dominuoja Irako tema - net 48 proc. respondentų nurodė, kad karas yra svarbiausia problema prezidentui ir įstatymų leidėjams. Antroje vietoje liko ekonomika - ją svarbiausiu klausimu įvardijo 9 proc. apklaustųjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Remiantis šios apklausomis rezultatais, beveik du iš trijų amerikiečių (atitinkamai 60 proc. ir 33 proc.) labiau pasitiki demokratais nei prezidentu G.W.Bushu sprendžiant Irako problemą.

"George'as W. Bushas nėra toks žmogus, kuris neteks drąsos, nes šiuo metu žmonės būgštauja dėl pažangos kare", - sakė Baltųjų rūmų atstovas spaudai Tony Snow (Tonis Snou).

REKLAMA

"Yra demokratų kontroliuojamas Kongresas, kuris prieš dvi savaites pradėjo darbą pareiškęs: "Mes norime, kad darbai būtų atlikti", - sakė T.Snow. - Turime kelis pasiūlymus, kurie jiems tikrai patiks".

Pastarąją savaitę prezidentas vykdė agresyvią viešųjų ryšių kampaniją, kurios metu davė virtinę interviu regioninių televizijų tinklams. Jų metu G.W.Bushas įspėjo apie galimas skaudžias pasitraukimo iš Irako pasekmes ir tvirtino, kad jo naujausias planas padės pažaboti tarpkonfesinį smurtą Irake.

REKLAMA

Tačiau viešosios nuomonės apklausa parodė, kad G.W.Bushas prarado Amerikos visuomenės pasitikėjimą. Ji nepritaria prezidento veiksmams dėl karo ir pasisako prieš planus papildomai nusiųsti į Iraką 21 500 amerikiečių karių. Apie šiuos planus G.W.Bushas paskelbė sausio 10 dieną.

Remiantis "The Washington Post" ir ABC apklausos rezultatais, 65 proc. amerikiečių nepritaria prezidento planui. Tik paskelbus apie planus didinti kontingentą Irake, prieš juos pasisakė 61 proc. respondentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

JAV ir irakiečių pajėgoms rengiantis pradėti didelio masto puolimą prieš sostinėje veikiančius maištininkus ir šiitų kovotojus, pirmadienį Bagdade ir jo apylinkėse nugriaudėjo virtinė sprogimų, per kuriuos žuvo mažiausiai 100 žmonių.

"Svarbu tai, kas vyksta vietoje. Tai geriausias būdas parodyti Amerikos žmonėms, kad strategija, naujoji strategija, kurią aš pristačiau, duos rezultatų", - sakė G.W.Bushas interviu laikraščiui "USA Today", kuris buvo paskelbtas pirmadienį.

REKLAMA

Senatas jau trečiadienį gali priimti neįpareigojančią rezoliuciją, kurioje bus nurodyta, kad Irake dislokuoto JAV karinio kontingento didinimas "neatitinka Jungtinių Valstijų nacionalinių interesų".

Netgi įtakingas respublikonų senatorius Senate Johnas Warneris (Džonas Vorneris) kartu su partijos kolegomis Susan Collins (Siuzan Kolins) ir Normu Colemanu (Normu Koulmanu) pristatė rezoliuciją, kurioje G.W.Bushas raginamas ieškoti alternatyvų jo naujai strategijai dėl Irako. Senatorius sakė, kad šiuo žingsniu siekiama pademonstruoti prezidentui "nuoširdų susirūpinimą", kuris jaučiamas Kongrese dėl jo planų didinti kontingentą Irake.

REKLAMA

"Jei prezidentas vis dar nori kažką nuveikti, jam prieš akis dar ketvirtis kadencijos", - sakė žiniasklaidos ir viešųjų ryšių profesorius Stephenas Hessas (Stivenas Hesas) iš George'o Washingtono (Džordžo Vašingtono) universiteto.

"Ką jis gali pasakyti, kas galėtų sulaukti sėkmės? Juk veikia dvipartinė sistema, - sakė S.Hessas. - Ar kas nors klauso? Tai geras klausimas".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Jis sutelkia dėmesį į tai, kas yra aktualiausia amerikiečiams be Irako temos, tačiau būtent ji bus svarbiausia, kai vėliau bus kalbama apie jo prezidentavimo laikotarpį, kai jis 2009-ųjų sausį pasitrauks iš posto", - sakė S.Hessas.

"Jei kare nebus pasiekta pažangos, enciklopedijose bus rašoma: "George'as W.Bushas, 43-iasis Jungtinių Valstijų prezidentas, kuris įklampino šalį į liūną Irake...Ar kažkaip panašiai", - sakė S.Hessas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų