„Dabar tikrai neturėčiau leistis į detales, kaip yra deramasi, nors akivaizdu, kad mes kalbamės, keičiamės informacija, bet nebūtina rašyti pranešimo spaudai apie tai. (...) Manau, kad visi labai gerai suprantame faktą, jog turime didžiulę istorinę atsakomybę, ne tik politinę“, - antradienį per diskusiją Europos Parlamente (EP) kalbėjo F.Mogherini.
Sulaukusi ne vieno europarlamentaro klausimo, koks trečiadienio susitikime bus Prancūzijos prezidento Francois Hollande'o (Fransua Holando) ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel statusas, ES diplomatijos vadovė patikino, kad jie į Minską veža visos ES poziciją.
„Tai yra Europos pastanga, vykdoma Europos. Nepolitikuokite dėl to, nes tai yra rimta“, - EP narius ragino ji.
A.Mogherini taip pat pakvietė „visas derėtis Minske susitinkančias šalis, o pirmiausia Rusiją, pasinaudoti galimybe ir pagaliau sutarti dėl Minsko susitarimo įgyvendinimo priemonių“.
Pirmadienį susitikime su EP Užsienio reikalų komiteto nariais Rusijos Valstybės Dūmos Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Aleksejus Puškovas savo ruožtu sakė, kad Rytų Ukrainai reikia suteikti „specialų statusą“. Jis teigė, kad iš Minske planuojamo susitikimo Rusija tikisi „saugumo garantijų“ Rytų Ukrainos gyventojams, ir atvirai pasiūlė nustatyti įtakos zonas - kad vienoje Ukrainos dalyje paliaubas prižiūrėtų ES, kitoje - Rusija.
„Aš manau, kad dėl šių garantijų turime suvienyti pastangas. Yra aišku, kad Kijevo valdžia užmezgė gana glaudžius ryšius su Europos šalimis, todėl, pavyzdžiui, paliaubas Kijevo pusėje galėtų garantuoti europinės jėgos, šalys, ES ar pan. Ir tai galėtų būti sprendimas, kad mūsų pusėje Rusija galėtų daryti įtaką sukilėliams“, - kalbėjo A.Puškovas.
Tuo metu JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) artėjant deryboms Minske šią savaitę pareiškė, kad Vakarai negali leisti Rusijai perbraižyti sienas Europoje „grasinant ginklu“. Jis taip pat sakė, kad atidedamas prieštaringai vertinamo sprendimo dėl Ukrainos apginklavimo priėmimas, suteikiant galimybę Prancūzijos ir Vokietijos vadovaujamoms pastangoms susitarti dėl ugnies nutraukimo su Rusija.
Trečiadienį Minske derybų dėl Ukrainos konflikto Minske susitinka Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, A.Merkel ir F.Hollande'as.
Paliaubų planas Minske jau buvo pasirašytas pernai rugsėjį, tačiau jis nebuvo įgyvendintas.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.