„Kasdien matome, kad „YouTube“ yra vienas iš pagrindinių dezinformacijos ir klaidingos informacijos sklaidos internete kanalų pasaulyje“, – nurodė faktų tikrintojų grupė, kuriai priklauso organizacijos iš įvairių pasaulio šalių, nuo amerikiečių „Politifact“ ir „The Washington Post“ iki Kenijos „Africa Check“.
Vaizdo įrašai su neteisinga informacija prasprūsta „pro „YouTube“ politikos radarą, ypač neanglakalbėse šalyse“, rašo organizacijos atvirame laiške „YouTube“ vadovei Susan Wojcicki.
„Raginame jus imtis veiksmingų priemonių prieš dezinformaciją ir klaidingą informaciją... ir daryti tai su pasaulio nepriklausomomis, nešališkomis, faktų tikrinimo veikla užsiimančiomis organizacijomis“, – rašoma laiške.
„Mūsų, kaip faktų tikrintojų, patirtis kartu su moksliniais įrodymais sako mums, kad patikrintos informacijos skelbimas yra veiksmingesnis už turinio šalinimą“, – priduriama laiške.
Organizacijos taip pat ragina „YouTube“ užtikrinti, kad platformos rekomendavimo sistemos algoritmas aktyviai nepirštų dezinformacijos vartotojams.
„YouTube“ atstovė Elena Hernandez gynė platformą, tvirtindama, kad faktų tikrinimas yra „esminė priemonė“, tačiau „tik viena iš didžiulės dėlionės dalių sprendžiant klaidingos informacijos sklaidos problemą“.
„Bėgant metams mes daug investavome į politiką ir produktus visose šalyse.., kad žmonės gautų patikimą turinį, kad būtų sumažinta klaidingos informacijos sklaida ir būtų šalinami taisykles pažeidžiantys vaizdo įrašai“, – sakė ji ir pridūrė, kad „YouTube“ mato „svarbią pažangą“.