Vokietijos oro skrydžių bendrovė "Deutsche Lufthansa" atidėjo arba atšaukė daugelį skrydžių, ypač Frankfurte, kur vėjas išlieka labai stiprus. Nacionalinė geležinkelių bendrovė "Deutsche Bahn" taip pat ketina atšaukti daugelį traukinių reisų.
Londono Hitrou oro uostas pranešė atidėjęs arba atšaukęs kelis artimojo susisiekimo ir vietinius skrydžius. Panaši situacija yra Austrijos, Lenkijos, Čekijos ir Slovakijos oro uostuose.
Vokietijoje per audrą žuvo 11 žmonių, dar maždaug 200 buvo sužeista. Tokie galingi vėjai čia pasitaiko kartą per 10 ar 20 metų.
Didžiojoje Britanijoje, kur vėjo gūsiai siekė iki 160 km/h ir yra didžiausi per pastaruosius 17 metų, žuvo aštuoni žmonės. Dar septyni žmonės žuvo Lenkijoje, keturi Čekijoje ir šeši Olandijoje.
Ukrainoje audra nutraukė elektros laidus, todėl teko sustabdyti iš Rusijos tiekiamos žaliavinės naftos eksportą pagrindiniu vamzdynu vidurio Europos valstybėms.
Daugiau kaip milijonas Čekijos elektros tinklų klientų taip pat liko be elektros energijos, o išvirtę medžiai sustabdė traukinių eismą šalies viduje. Panaši situacija yra Slovakijoje ir Rumunijoje.
Čekijos meteorologai pranešė ties aukščiausia šalies viršukalne Snežka užfiksavę vėjo gūsius iki 216 km/h.
Lenkijos televizija "TVN24" penktadienį pranešė, kad šalies pietuose esančiuose kalnuose vėjas sustiprėjo iki 200 km/h, todėl kai kurie sienos perėjimo postai buvo uždaryti.
Milijonas Lenkijos gyventojų per audrą liko be elektros energijos, be to, dėl prastų oro sąlygų teko nutraukti sportininkų, besirengiančių Zakopanės šuolių nuo tramplino su slidėmis pirmenybėms, treniruotes.
Nuvirtęs medis nusinešė sunkvežimio vairuotojo gyvybę, dar vienas vyras žuvo sugriuvus kranui, kuriame jis dirbo. Trečias žmogus žuvo, kai vėjas nuplėšė namo stogą.
Vakarinėje Baltijos jūros pakrantėje esančiame Šcecino mieste prireikė evakuoti žmones iš viešbučio, kai netoliese vėjo išverstas medis užvirto ant dujų talpyklos.
Vengrijoje, kur vėjas sustiprėjo iki 108 km/h, ugniagesių komandos sulaukė daugiau kaip 400 iškvietimų, daugiausia dėl išvirtusių medžių.
Šveicarijoje vėjo gūsiai naktį siekė iki 130 km/h ir išvartė nemažai medžių. Šalies pareigūnai įspėjo žmones likti namie, tačiau Šveicarijos televizija parodė kaip Nešatelio ežere su šturminiais vėjais grumiasi adrenalino ieškantys burlentininkai.
Kompiuterių aistruoliai pasinaudojo audra ir paleido virusą "Audros kirminas" (Storm Worm), kuris prasiskverbia į kompiuterį jo šeimininkui atidarius prisegtą dokumentą su neva naujausia informacija apie audrą.
Vokietijoje naktį buvo atšaukti bemaž visi tolimojo susisiekimo traukinių reisai, todėl tūkstančiai šalies gyventojų buvo priversti naktį praleisti geležinkelio stotyse.
Didžiausia Europoje Berlyno centrinė traukinių stotis buvo uždaryta po to, kai vėjas nuo jos fasado nuplėšė didžiulę plieninę atramą ir nusviedė ją ant žemės.
Šiauriau Berlyno vėjas nubloškė stogą nuo memorialinio paminklo buvusioje Zachsenhauzeno koncentracijos stovykloje, kur Antrojo pasaulinio karo metais valdant naciams žuvo tūkstančiai žmonių.
Vėjo gūsiai čia siekė iki 200 km/h, tūkstančiai žmonių liko be elektros energijos. Vien tik Brandenburgo žemėje elektros energijos tiekimas nutrūko daugiau kaip 150 tūkst. namų ūkių.
Vokietijoje sukelta žala, preliminariais šalies draudikų federacijos vertinimais, siekia apie 1 mlrd. eurų (3,45 mlrd. litų).
Austrijoje be elektros energijos taip pat liko maždaug 150 namų ūkių. Netoli Zalcburgo vėjui nutraukus elektros laidą, užsiliepsnojo miškas.
Britanijoje penktadienį buvo prognozuojama, kad vėjas silpnės, tačiau dėl smarkių vėjo gūsių eismo sąlygos keliuose vis dar yra sudėtingos.
REKLAMA