Tik 13 proc. biržose registruotų Europos įmonių vadovų yra moterys. Norėdami padidinti moterų skaičių vadovaujančiose pareigose, europarlamentarai siūlo, kad Europos Komisija įvertintų atskirose šalyse taikomas priemones, o jei jų nepakanka – pasiūlytų teisės aktą, kuris įpareigotų iki 2015 m. numatyti moterims 30 proc., o iki 2020 m. – 40 proc. vietų įmonių valdybose.
Vidutiniškai moterys ES vis dar uždirba 17,5 proc. mažiau negu vyrai. Europarlamentarai ragina ES šalis įsipareigoti sumažinti šį skirtumą dešimčia proc., o jei to nepavyktų padaryti – numatyti „įpareigojančias korekcines priemones“.
Parlamentas taip pat „yra susirūpinęs dėl kai kuriose valstybėse narėse egzistuojančių teisės aktų, aiškiai nedraudžiančių galimybės įdarbinimo metu moterims parašyti prašymą atleisti iš darbo, siekiant apeiti motinystės apsaugos įstatymus“. Savo ruožtu europarlamentarai ragina ES Tarybą galiausiai susitarti dėl direktyvos, kuri įpareigotų visose ES šalyse užtikrinti apmokamas motinystės atostogas.
Parlamentas siūlo valstybėms „pereiti prie individualizuotų socialinės apsaugos sistemų, siekiant padidinti moterų asmeninį savarankiškumą ir pagerinti jų visuomeninę padėtį“. Europarlamentarai taip pat ragina Europos Komisiją bei valstybes užtikrinti, kad vaikus arba pagyvenusius žmones prižiūrinčių asmenų veikla būtų prilyginta profesinei veiklai, siekiant jiems užtikrinti socialinę apsaugą ir galimybę gauti pensiją.
Kitoje EP priimtoje rezoliucijoje siūloma apsvarstyti galimybę numatyti privalomas kvotas moterims partijų rinkimų sąrašuose - pavyzdžiui, taikyti vadinamąją „užtrauktuko“ sistemą, kai moterys ir vyrai į rinkimų sąrašus įrašomi pakaitomis. Europarlamentarai taip pat ragina valstybes politinėms partijoms „nustatyti su lyčių lygybe susijusius tikslus kaip būtiną sąlygą gauti finansavimą“.
Nors 35 proc. Europos Parlamento narių yra moterys, vidutiniškai ES šalių parlamentuose moterys sudaro tik 24 proc. narių ir ši dalis nedidėja. EP ragina užtikrinti, kad pusę renkamų pareigybių šalių parlamentuose ir Europos Parlamente (parlamento pirmininko, jo pavaduotojų, komitetų pirmininkų ir pirmininkų pavaduotojų) užimtų moterys. Tuo tarpu šalių vyriausybės raginamos 2014 m. pasiūlyti po vieną moterį ir vyrą kandidatais į Europos Komisijos narius. Šiuo metu Europos Komisijoje moterys sudaro tik 33 proc.