Kovo 13 d. priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas pasmerkė jėgos panaudojimą prieš taikius demonstrantus Maskvoje šių metų kovo 3 dieną. Deputatai paragino Rusijos valdžią paleisti sulaikytus opozicijos veikėjus ir gerbti žmogaus teises. Kartu EP išreiškė viltį, kad naujasis Rusijos prezidentas užtikrins teisinės valstybės principų laikymąsi ir sustiprins ryšius su ES.
Kovo 3 d. opozicijos partijų koalicija „Kita Rusija“, protestuodama prieš prezidento rinkimus, įvykusius prieš tai buvusį sekmadienį, surengė „disidentų eitynes“. Miesto valdžios institucijos atsisakė protestui suteikti leidimą, o riaušių policija ir milicininkai išvaikė eitynes bei sulaikė kelis protestuotojus.
Parlamentas „smerkia neproporcingą riaušių policijos ir milicijos jėgos naudojimą prieš 2008 m. kovo 3 d. Maskvoje vykusių demonstracijų dalyvius, taip pat ragina valdžios institucijas ištirti šiuos įvykius ir teisti jų kaltininkus“. Savo ruožtu deputatai ragina Rusijos valdžios institucijas skubiai paleisti visus vis dar sulaikytus demonstrantus.
EP apgailestauja, kad Rusijos prezidento rinkimų kampanijos metu „buvo neteisėtai elgiamasi su opozicijos kandidatais“, taigi „nepavyko pasinaudoti neseniai įvykusiais rinkimais siekiant stiprinti demokratiją ir teisinę valstybę Rusijoje“. Deputatai taip pat apgailestauja, kad Rusijos valdžios institucijos planuotą ESBO rinkimų stebėjimo misiją suvokė kaip kišimąsi į jos vidaus reikalus. EP „primena Rusijai apie jos, kaip ESBO ir Europos Tarybos narės, įsipareigojimus ir atsakomybę, įskaitant pagarbą susirinkimų ir taikių demonstracijų teisei“.
EP teigiamai vertina naujai išrinkto Rusijos prezidento paskelbtą įsipareigojimą užtikrinti teisinės valstybės principų laikymąsi ir demokratiją ir išreiškia viltį, kad N. Medvedevas teiks pirmenybę santykių su ES stiprinimui. Deputatai ragina naujai išrinktą Rusijos prezidentą persvarstyti elgesį su įkalintais visuomenės veikėjais (tarp jų – Michailu Chodorkovskiu ir Platonu Lebedevu), kurių kalinimą dauguma stebėtojų vertina kaip pagrįstą politiniais motyvais.
Ragindamas naująjį Rusijos prezidentą kartu su ES „sudaryti sąlygas nedelsiant pradėti derybas dėl naujosios ES ir Rusijos partnerystės ir bendradarbiavimo sutarties“, Parlamentas dar kartą pabrėžia, kad „teisinės valstybės principai, demokratija ir žmogaus teisės turi sudaryti bet kokio būsimo susitarimo su Rusijos Federacija esmę“.