• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antroji koronaviruso banga Europoje vis stiprėja – šią savaitę iškart keturiose Rytų Europos šalyse, įskaitant Ukrainą ar Lenkiją, užregistruotas rekordinis dienos susirgimų skaičius. Italijoje vėl pareikalauta visur dėvėti kaukes, o Paryžiaus ligoninės gali netrukus pritrūkti vietų intensyvios terapijos palatose.

Antroji koronaviruso banga Europoje vis stiprėja – šią savaitę iškart keturiose Rytų Europos šalyse, įskaitant Ukrainą ar Lenkiją, užregistruotas rekordinis dienos susirgimų skaičius. Italijoje vėl pareikalauta visur dėvėti kaukes, o Paryžiaus ligoninės gali netrukus pritrūkti vietų intensyvios terapijos palatose.

REKLAMA

Paskutiniais Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, Covid-19 sergančiųjų skaičius pasaulyje viršijo 36 mln., daugiau nei milijonas žmonių mirė. Pandemijos metu pasveiko daugiau nei 25 mln. pacientų. Pirmojoje vietoje pasaulyje pagal ligos atvejus išlieka JAV, kur diagnozuota jau 7,5 mln. Covid-19 susirgimų, tarp jų ir dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trumpas, o taip pat jo aplinkos žmonės, kariuomenės vadai.

Liūdni rekordai

Ukraina, Čekija, Lenkija ir Bulgarija antradienį paskelbė apie naujus paros susirgimų skaičiaus rekordus. Pirmosios bangos metu šios šalys buvo įvedusios griežtas karantino priemones, ligos suvaldymo situacija tuomet jose buvo palyginti stabili.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau dabar infekcija pradėjo plisti su nauja jėga. Ukrainoje užfiksuoti 4753 atvejai, šiuo metu viso serga 129 tūkst., o per visą pandemijos laikotarpį užfiksuota daugiau nei 240 tūkst. ligos atvejų.

REKLAMA

Kornavirusu persirgo dabartinio prezidento Volodymyro Zelenskio žmona Elena, su liga sunkiai kovoja buvęs Ukrainos lyderis Petro Porošenka. Jo žmona Marina paskelbė, kad pastarosiomis dienomis jo būklė pablogėjo.

„Jam dvipusis plaučių uždegimas, guli ligoninėje. Jam taikomas kompleksinis gydymas. Deja, dabar jam pablogėjo kraujo būklė. Jis labai tirštas, gydytojai net negali jo paimti, kad galėtų kontroliuoti jo sveikatos būklę ir atlikti tyrimus“, – pasakojo ji vietos žiniasklaidai. 

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, kad 55-erių politikui yra diagnozuotas diabetas, o tai yra sunkinantis faktorius sergant koronavirusu, BBC šaltinių teigimu, P. Porošenkos būklė nėra kritinė.

Koronavirusas buvo diagnozuotas ir keliems Ukranos futbolo rinktinės žaidėjams, besiruošusiems trečiadienio mačui prieš Prancūziją. Komandai situaciją apsunkino dar ir tai, kad Covid-19 virusu užsikrėtė iškart du komandos vartininkai. Jeigu susirgs ir trečiasis, į aikštę turės bėgti dabartinis komandos trenerio asistentas, 45-erių Aleksandras Šovkovskis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Čekija paskelbė, kad per parą užfiksavo 4457 naujus koronaviruso atvejus. Maža to, pagal šimtui tūkstančių gyventojų tenkančių susirgimų skaičių ji dabar užima pirmąją vietą Europoje, aplenkus net Ispaniją. 

Lenkijoje per parą užsikrėtė 3003 žmonės, 75 mirė. Pavasarį didžiausias užsikrėtusiųjų per parą skaičius buvo 599. Ankstesnis mirčių skaičiaus rekordas – 58 žmonės – buvo užfiksuotas vos pirmadienį. 

Ketvirtadienį naujų užsikrėtimų rekordas užfiksuotas ir kitoje kaimyninėje Lietuvai šalyje – Latvijoje. Ten per parą nustatyti 109 nauji atvejai.

REKLAMA

Perpildytos palatos Paryžiuje

Nuo antradienio Paryžiuje pradėjo veikti sustiprintos karantino priemonės – visi barai, baseinai ir treniruočių salės yra uždaryti (anksčiau analogiškos priemonės buvo pritaikytos Marselyje). Valdžia skelbia, kad Paryžiaus regione užpildyta 40 proc. intensyvios terapijos gultų. 

Valdžios teigimu, jeigu išliks dabartinės sergamumo tendencijos, jau po kelių savaičių koronavirusu sergančiais žmonėmis bus užpildyta pusė Paryžiaus reanimacijos palatų. Tačiau Pastero universiteto – vieno žymiausių Prancūzijos tyrimų centrų – mokslininkai prognozuoja, kad jeigu ligos plėtra nelėtės, tai spalio pabaigoje intensyvios terapijos palatos bus užimtos vien Covid-19 pacientų.

REKLAMA

Klinikoms jau dabar tenka atidėti iš anksto suplanuotas operacijas.

Il de Franso regione, kuriame gyvena daugiau nei 12 mln. žmonių, didžiausias pavojaus lygis skelbiamas tuomet, kai reanimacijos palatų užimtumas pasiekia 30 proc. 

Prancūzija pasaulyje pagal užsikrėtusių žmonių skaičių užima 11-ąją vietą (675 tūkst.), nuo ligos mirė 32,5 tūkst. šalies gyventojų.

Italijoje šalies gyventojams vėl įvesta būtinybė dėvėti kaukes

Nepaisant to, kad Italijoje kol kas Covid-19 atvejų skaičius neauga taip sparčiai, kaip daugelyje kitų Europos šalių, nauji protrūkiai privertė valdžią sunerimti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Italijos premjeras Giuseppe Conte pareiškė, kad griežtesnės priemonės yra būtinos norint išvengti pražūtingų šalies ekonomikai „lokdauno“ pasekmių. 

Kaukes nuo šios Italijoje privaloma dėvėti visur, išskyrus namus. 

Škotijoje valdžia nuo penktadienio keliuose didžiausiuose regionuose uždaro visus barus, rašoma BBC. „Žmonės iš skirtingų aplinkų po kelių pintų alaus atsipalaiduoja ir nebe taip noriai laikosi socialinės distancijos rekomendacijų“, – komentuoja valdžios sprendimą BBC. 

REKLAMA

Barai ir kavinės bent mėnesiui uždaromi ir Belgijos sostinėje Briuselyje, kur pastarosiomis dienomis buvo fiksuojami Covid-19 atvejų rekordai.

Šąlant orams ir gyventojams mažiau kreipiant dėmesio į koronaviruso ribojimų rekomendacijas, pasipylė nauji Covid-19 protrūkiai, o Izraelis, Čekija ir Slovakija jau anksčiau paskelbė apie antrąjį „lokdauną“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų