Krizė privertė šiaurės kaimynų policiją susijungti su migracijos ir pasienio tarnybomis, kur tas pats pareigūnas saugoja sieną, patruliuoja arba užtikrina viešąją tvarką.
Trys institucijos - Policijos departamentas, Pasienio tarnyba ir migracijos valdyba - anksčiau veikusios kaip atskiri vienetai, šiais metais sujungtos į vieną valdybą - Policijos ir sienos apsaugos valdyba.
"Pagrindinis sujungimo tikslas - Daugiau saugumo už tuos pačius pinigus, skiriamus šioms trims tarnyboms, kurių atliekamos paslaugos anksčiau finansuotos atskirai. Valstybei tai kainavo itin daug. Dabar lėšos administruojamos po vienos valdybos stogu", - aiškino sujungimo privalumą Karelas Kuuskas, Policijos ir sienos apsaugos valdybos atstovas spaudai.
Pasak Kuusko, šioms trims susijungus, atsirado galimybė daug ir lanksčiau išnaudoti žmogiškuosius ir finansinius išteklius: "Dabar sienos apsaugos tarnybos pareigūnas gali sėkmingai patruliuoti pasienyje ir užtikrinti mieste viešąją tvarką".
Žinoma, neišvengta ir problemų, kurios dabar sprendžiamos. Norint priprasti prie statutinių ir administracinių pakeitimų, reikia laiko.
Tiesa, likę tarnyboje pareigūnai, kaip ir Lietuvoje, privalo eiti keturių dienų papildomų nemokamų atostogų per metus. Šis būdas - alternatyva atleidimui iš darbo.
Tokie veiksmai reikalingi ir tinkami esant skurdžiam finansavimui, užtikrino K.Kuuskas.
Neabejojama, jog radikalūs pokyčiai pablogins Estijos kriminogeninę padėtį, kur jau dabar padaugėjo plėšimų ir vagysčių įsibraunant į privačią nuosavybę, tikino Policijos ir sienos apsaugos valdybos atstovas spaudai.
Anot jo, tobulėjant informacinėms technologijoms, šiuo metu sparčiai daugėja taip vadinamų elektroninių nusikaltimų, kurie, kaip manoma, taps pavojingiausiu iššūkiu ateityje.
Šiuo metu nemažai rūpesčių pridaro nelegali migracija, sunkūs nusikaltimai prieš asmenį. Ypatingai daugėja nusikalstamų veikų, padarytų prieš vaikus, narkotikų platinimas, kelia galvą organizuotas nusikalstamumas. Todėl kovai su jais skiriama itin daug dėmesio.
Padėtis, anot K. Kuusko, yra kontroliuojama, nepaisant recesijos.
Tokia šalis, kaip Estija, jau nukentėjo nuo telefoninių sukčių iš Lietuvos. Neseniai sulaikyta grupė mūsų tėvynainių, apgavusių vyresnio amžiaus rusakalbius. Apsimetę policininkais, nusikaltėliai išviliojo ne vieną tūkstantį eurų.
Laimei, lietuviai nemoka estų kalbos. Manoma, jog aukų skaičius būtų didesnis.