• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjunga antradienį pareiškė, kad Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO) užginčys Kinijos žingsnį įvesti antidempingo priemones iš ES importuojamam brendžiui.

Europos Sąjunga antradienį pareiškė, kad Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO) užginčys Kinijos žingsnį įvesti antidempingo priemones iš ES importuojamam brendžiui.

REKLAMA

„Manome, kad šios priemonės nepagrįstos, ir esame pasiryžę ginti ES pramonę nuo piktnaudžiavimo prekybos apsaugos priemonėmis“, – sakė Europos Komisijos (EK) atstovas prekybos klausimams Olofas Gillas.

Pekinas įvedė antidempingo priemones po to, kai ES nustatė importo muitus Kinijoje pagamintiems elektromobiliams.

Kinų Prekybos ministerija antradienį pranešė, kad nuo penktadienio ūkio subjektai, importuodami ES brendį į šalį, turės sumokėti „atitinkamą garantiją“ Kinijos muitinei.

Ši suma bus apskaičiuota remiantis muitinės patvirtintomis kainomis ir importo mokesčiais, teigė ministerija.

Reaguodami Prancūzijos konjako gamintojai antradienį prašė nutraukti aštrėjantį ES ir Kinijos prekybos konfliktą, įspėdami, kad Pekino įvestos antidempingo priemonės iš ES importuojamam brendžiui kelia grėsmę šiam sektoriui.

REKLAMA
REKLAMA

„Kreipiamės į savo vyriausybę, kad ji pagaliau imtųsi būtinų veiksmų ir nutrauktų šią eskalaciją, kurios įkaitais tapome mes“, – sakoma Prancūzijos nacionalinės tarpprofesinės konjako valdybos (BNIC) pareiškime, kurį pasirašė alkoholinių gėrimų gamintojai ir eksportuotojai.

REKLAMA

Rugpjūtį Pekinas pareiškė, kad nenustatys laikinųjų muitų Europos brendžio gamintojams, nors ir rado dempingo įrodymų, tačiau neatmetė galimybės vėliau pritaikyti tam tikras priemones.

2022 metais Kinija importavo daugiau brendžio nei bet kurio kito spiritinio gėrimo, daugiausia iš Prancūzijos, rodo tyrimų grupės „Daxue Consulting“ ataskaita.

Pastaraisiais metais tarp Kinijos ir ES kilo ginčų įvairiais klausimais, susijusiais su prekyba, technologijomis, žmogaus teisėmis ir nacionaliniu saugumu.

REKLAMA
REKLAMA

ES yra pradėjusi virtinę tyrimų, nukreiptų prieš Kinijos subsidijas elektromobiliams, saulės baterijoms, vėjo turbinoms ir traukiniams, o Pekinas savo ruožtu buvo ėmęsis tirti europietiško brendžio ir kiaulienos importą.

Praėjusią savaitę ES galutinai pritarė papildomų iki 35,3 proc. muitų įvedimui iš Kinijos importuojamiems elektromobiliams, teigdama, kad Pekinas nesąžiningai subsidijuoja savo šalies pramonę, o tai kenkia Europos automobilių gamintojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų