"Esu laimingas paskelbti, kad šiandien turime politinį susitarimą dėl ES būsimo biudžeto", - žurnalistams Briuselyje sakė J.M.Barroso.
Pasak J.M.Barroso, šį susitarimą sudarė Europos Komisija, kuri yra Bendrijos aukščiausioji vykdomosios valdžios institucija, Europos Parlamento vadovybės ir Airijos, kuri šiuo metu pirmininkauja ES.
Tačiau šią sutartį dar turės oficialiai patvirtinti 754 Europos Parlamento įstatymų leidėjai.
Balsavimas dėl 2014-2020 metų biudžeto Europos Parlamente turėtų vykti jau kitą savaitę, kai pirmininkavimą Europos Vadovų Tarybai jau bus perėmusi Lietuva.
J.M.Barroso surengė aukšto lygio derybas prie pusryčių stalo likus vos kelioms valandoms iki 27 šalių bloko valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimo, kuris truks dvi dienas, pradžios.
"Šiandien susitarėme dėl šio biudžeto, kuris padarys įmanomas investicijas Europoje, - aiškino J.M.Barroso. - Tai Europos augimo fondas."
Svarbiausia viršūnių susitikimo diskusijų tema - būtinybė susitarti dėl skubių investicijų į darbo vietų kūrimą, taip pat 5,6 mln. žmonių iki 25 metų amžiaus, šiuo metu neturinčių darbo Europos Sąjungoje, profesinį mokymą.
Šį nedarbo lygį iš dalies lėmė griežto taupymo priemonės, kurių buvo imtasi, siekiant išbristi iš Europos skolų krizės.
Sveikindamas ryte pasiektą proveržį, Airijos premjeras Enda Kenny (Enda Kenis) sakė: "Šiandien pasirūpinome, kad tos lėšos būtų nukreiptos į veiksmingas programas ir kad žmonės visoje ES galėtų susirasti darbą."
Patvirtinus visą biudžetą, Lietuvai teks vadovauti deryboms dėl daugiau nei 70 sektorinių biudžetą įgyvendinančių teisės aktų. Jų patvirtinimas būtinas, kad pinigai jau kitąmet galėtų pasiekti šalis nares.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.