• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjunga (ES) panaikino vizų draudimą Uzbekijos pareigūnams. Toks sprendimas priimtas nepaisant to, jog ši nedemokratine laikoma Centrinės  Azijos valstybė nepadarė jokios pažangos žmogaus teisių apsaugoje nuo to laiko, kai prieš dvejus metus buvo nužudyti 187 protestuotojai, praneša „EU Observer“.

REKLAMA
REKLAMA

Sprendimą pirmadienį priėmė ES užsienio reikalų ministrai. Apribojimai keliauti Uzbekijos vadovams panaikinti atsižvelgiant į jų "norą artimiau plėtoti santykius su ES".

REKLAMA

ES taip pat atsižvelgė į tai, jog per pastaruosius metus Uzbekijoje buvo surengti pasitarimai dėl 2005 m. žudynių Andižane, iš kalėjimo paleisti 2 disidentai ir oficialiai panaikinta mirties bausmė.

ES atstovai taip pat įspėjo, jog vizų draudimas gali būti vėl įvestas, priklausomai nuo Uzbekijos veiksmų.

REKLAMA
REKLAMA

Užsienio reikalų ES komisaras Benita Ferrero-Waldneris spaudai pranešė, jog visų draudimo panaikinimas užbaigs visišką Uzbekijos izoliaciją tam, kad būtų atkuriamas bendradarbiavimas ES nustatytomis sąlygomis.

ES gestą galima būtų laikyti Vokietijos diplomatijos pergale. Būtent Berlynas buvo išlaikęs draugiškus ryšius su Uzbekija ir jau kurį laiką reikalavo sankcijų šiai šaliai panaikinimo dėl ES energetinių interesų Centrinės Azijos regione.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot „EU Observer“, tokios šalys, kaip Jungtinė Karalystė, Švedija ar Danija priešinosi ES žingsniui, kadangi pasitarimai dėl Andižano įvykių buvo nenuoširdūs, o Uzbekijoje vis dar tęsiasi represijos.

Nevyriausybinė „Human Rights Watch“ (HRW) organizacija paskelbė, jog Uzbekijos areštinėse vis dar miršta daugybė suimtųjų, ir pareikalavo besąlyginio 13 įkalintų politinių disidentų paleidimo.

„Uzbekijos vyriausybė nesiėmė jokių reikšmingų veiksmų, kad pagerintų žmogaus teisių padėtį šalyje“, - laiške ES ministrams  rugsėjį rašė HRW.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų