Praėjusį ketvirtadienį ES vyriausybių vadovai dalyvavo susitikime Briuselyje, kuriame paprašė ES užsienio reikalų įgaliotinės Federicos Mogherini iki birželio sukurti detalų planą, kaip priešintis rusų „dezinformacijos kampanijoms“, rašoma leidinyje. „Iki tol ES sukurs bendrą operatyvinę grupę, šiuo metu vadinamą „mitų griovėjais“, kuri turėtų stebėti Rusijos žiniasklaidą ir, aptikę melagingą informaciją, pateiktų atitinkamas korektūras,“ – teigiama straipsnyje.
„Projekto detalės dar nėra žinomos, tačiau laukiama, kad šis projektas leistų sukurti televizijos ir radijo programas rusų kalba, skirtomis ypač tiems etniniams rusams, kurie gyvena buvusiose sovietų respublikose, kur Rusijos valstybinė žiniasklaida tam skiria daug didesnes lėšas, negu vietos televizijos ar radijas,“ – pažymima straipsnyje.
„Tuo metu, kai ES šalių iniciatyvos yra skirtinguose (parengiamuosiuose, – red. past.) etapuose, kitos šalys jau ėmėsi atsakomųjų veiksmų,“ – rašo straipsnio autorė Felicity Capon. Ukrainoje netrukus turėtų pradėti veiklą naujas televizijos kanalas „Ukraina rytoj“, kuris turėtų priešintis „Russia Today“ (liet. – Rusija šiandien) informaciniam srautui.
„Maža to, yra baiminamasi, kad ES projektas gali nusileisti iki „akis už akį“ scenarijaus, kuris tiesiog leistų atsirasti antirusiškai propagandai, o tai būtų naudinga V. Putinui,“ – teigia žurnalistė.
„Aš skeptiškai vertinu tai, kad bet kas, kas būtų sukurta tokiu pagrindu, galėtų būti vertinama rimtai,“ – mano buvusio Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministro Roberto Cooko specialusis patarėjas Davidas Clarckas. – Toks principas neveiks, nes tai tik vystys cinizmą ir veiks V. Putino naudai, ir jį tai visiškai tenkintų, nes jo noras toks ir yra, – Vakarai naudoja tokią pačią taktiką, kaip ir jis“.