Jis taip pat pabrėžė, kad susitarimo nebus, jei Vašingtonas nepripažins anklavo palestiniečių žeme.
R. T. Erdoganas šeštadienį grįžo iš Saudo Arabijos sostinėje Rijade vykusio arabų ir musulmonų šalių vadovų aukščiausiojo lygio susitikimo, kuriame buvo pasmerkti „barbariški Izraelio pajėgų veiksmai“ Gazos Ruože, tačiau nebuvo patvirtintos konkrečios baudžiamosios priemonės.
Ateinantį penktadienį Turkijos prezidentas lankysis Vokietijoje, o artimiausiomis savaitėmis planuoja vykti į Egiptą ir savo šalyje priimti Irano prezidentą.
„Turėtume surengti derybas su Egiptu ir Persijos įlankos šalimis ir daryti spaudimą Jungtinėms Valstijoms“, – grįždamas iš RIjado turkų žurnalistams sakė R. T. Erdoganas.
„JAV turėtų didinti spaudimą Izraeliui. Vakarai turėtų didinti spaudimą Izraeliui (...) Mums gyvybiškai svarbu užtikrinti paliaubas“, – pridūrė jis.
J. Bidenui neskambins
R. T. Erdoganas buvo išvykęs į vieną Šiaurės rytų Turkijos kaimą, kai lapkričio 5 dieną Ankaroje lankėsi JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas. Jis neatmetė galimybės susitikti su prezidentu Joe Bidenu.
„Svarbiausia šalis, kurią reikia įtraukti, yra Jungtinės Valstijos, turinčios įtakos Izraeliui“, – sakė R. T. Erdoganas.
Tačiau jis sakė, kad J. Bidenui neskambins.
A. Blinkenas „ką tik buvo čia (Turkijoje). Spėju, kad nuo šiol su mumis bendraus J. Bidenas. Man nederėtų skambinti J. Bidenui“, sakė jis.
R. T. Erdoganas teigė, kad JAV turi pripažinti Gazos Ruožą palestiniečių žeme.
„Negalime sutikti su J. Bidenu, jei jis laiko Gazos Ruožą okupantų ar naujakurių teritorija, o ne Palestinos žmonių žeme“, – sakė jis.
Turkija vis garsiau kritikuoja Izraelio puolimą Gazos Ruože, kuris prasidėjo po to, kai „Hamas“ kovotojai spalio 7 dieną surengė šokiruojantį išpuolį Izraelyje, per kurį, naujausiais jų pareigūnų duomenimis, žuvo apie 1,2 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, o 239 žmonės buvo paimti įkaitais.
Anot „Hamas“ valdomos Sveikatos apsaugos ministerijos, per Izraelio oro ir sausumos karinę kampaniją Gazos Ruože žuvo daugiau kaip 11 tūkst. žmonių.