Paaugliai ir jauni žmonės turėtų žinoti, kad jeigu jūs rūkote el. cigaretes, jūs, greičiausiai, atsiduriate padidintos Covid-19 rizikos zonoje, nes kenkiate savo plaučiams“, – aukštosios mokyklos išplatintame pranešime cituojama profesorė Bonnie Halpern-Felsher.
Duomenys buvo surinkti internetinėse apklausose, kurios buvo atliekamos gegužės mėnesį. Tyrime dalyvavo 4351 jaunų žmonių nuo 13 iki 24 metų. Mokslininkai pasirinko dvi lygias asmenų grupes, tų kurie rūko el. cigaretes ir tų, kurie niekada nėra bandę nikotino produkcijos.
Apklausos dalyviai turėjo atsakyti į klausimus, ar naudojosi kaitinamosiomis cigaretėmis ar el. cigaretėmis per pastarąsias 30 dienų, kaip ilgai rūko. Jų taip pat klausė, ar jiems pasireiškė Covid-19 simptomai, ar jiems buvo atliktas koronaviruso testas, ar jo atsakymas buvo teigiamas.
Taip pat buvo atsižvelgta į amžių, lytinę orientaciją, rasę į etninę grupę, tėvų išsilavinimą, kūno masės indeksą, Covid-19 atliekamų testų skaičių toje valstijoje, kur apklausos dalyviai gyvena, ir kitus faktorius.
Jauniems žmonėms, kurie rūkė ir cigaretes, ir el. cigaretes per pastarąsias 30 dienų, beveik penkis kartus dažniau pasireiškė Covid-19 simptomai, tokie kaip kosulys, šaltkrėtis, nuovargis ar apsunkęs kvėpavimas, lyginant su tais, kurie niekada nerūkė cigarečių ar el. cigarečių. Pasak B. Halpern-Felsher, tuo galima paaiškinti, kodėl pirmoji asmenų grupė dažniau buvo tiriama dėl Covid-19. Ypač atsižvelgiant į tai, kad gegužės mėnesį daugelyje JAV valstijų žmonės buvo tiriami tik tuo atveju, jeigu jiems pasireiškia Covid-19 simptomai.
Priklausomai nuo to, kokius nikotino produktus jauni žmonės naudojo, ir kaip seniai juos vartoja, tikimybė „patekti į Covid-19 testus atliekančių žmonių sąrašus“ buvo 2,6-9 didesnė pas tuos, kurie rūkė įprastas ar el. cigaretes arba rūkė įprastas ir nikotino garinimo pagrindu veikiančias cigaretes negu tie, kurie niekada išvis nerūkė.
Dalyviams, kurie kada nors rūkė el. cigaretes, penkis sykius dažniau buvo diagnozuojamas Covid-19 už tuos, kurie jų nevartojo. Tarp tų, kurie rūkė ir elektronines, ir įprastas cigaretes per pastarąsias 30 dienų, tikimybė sulaukti koronaviruso diagnozės buvo 6,8 karto didesnė.
Ryšio tarp Covid-19 diagnozės ir įprastų cigarečių rūkymo šiame tyrime nebuvo įžvelgta. Mokslininkų manymų, tai sietina su faktu, kad jaunimas dažniau naudoja el. cigaretes, tačiau rūko ir „tradicines“. Kituose tyrimuose buvo nustatyta, kad labai nedaug jaunų žmonių rūko tik įprastas cigaretes.