„Finansiniu ir kariniu požiūriu Europa turi atnešusi daugiau nei bet kas kitas. Ir mes pasistengsime“, – U. von der Leyen parašė socialiniame tinkle „X“ po susitikimo su K. Kelloggu Briuselyje.
„Norime bendradarbiauti su JAV, kad Ukrainai būtų užtikrinta teisinga ir ilgalaikė taika“, – pridūrė ji.
Europa stengiasi, kad jos balsas būtų išgirstas, tuo metu, kai aukšto rango JAV pareigūnai Saudo Arabijoje pradėjo derybas su Rusija, kad pagerintų įtemptus Vašingtono ir Maskvos ryšius.
Pirmadienį Paryžiuje susitikę svarbiausi Europos lyderiai bandė strateguoti bendrą atsaką, D. Trumpui apstulbinus sąjungininkus taikos pastangomis su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu.
K. Kelloggas, kuris trečiadienį lankysis Ukrainoje, jau sakė, kad mažai tikėtina, jog Europa tiesiogiai dalyvaus derybose.
Europos šalys baiminasi, kad D. Trumpas gali susiderėti dėl susitarimo, kuris leistų V. Putinui skelbti pergalę, o senasis žemynas susidurtų su sustiprėjusia ir gerai apsiginklavusia Rusija.
Britanija yra pareiškusi, kad būtų pasirengusi dislokuoti karius Ukrainoje taikai užtikrinti, tačiau Paryžiaus susitikime dėl šio plano nebuvo pasiektas bendras sutarimas.
JAV, kurios iki D. Trumpo sugrįžimo į Baltuosius rūmus buvo didžiausios Ukrainos rėmėjos, pareiškė, kad dabar tikisi, jog Europa suteiks „didžiąją dalį“ pagalbos Ukrainai.
U. von der Leyen susitikime su K. Kelloggu „pabrėžė itin svarbų ES vaidmenį užtikrinant Ukrainos finansinį stabilumą ir gynybą“, sakoma pareiškime.
Ji atkreipė dėmesį į bloko „bendrą 135 mlrd. eurų įsipareigojimą – didesnį nei bet kurios kitos sąjungininkės“, sakoma pareiškime.
„Į tai įeina 52 mlrd. dolerių karinė parama, atitinkanti JAV įnašą“, – nurodoma jame.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!