Nepaisant Europos Sąjungoje pradėtų švelninti kovos su koronavirusu priemonių, „padėtis tiek Europoje, tiek visame pasaulyje tebėra pažeidžiama“, sakoma pranešime.
Tai jau antras kartas, kai pagrindinė ES vykdomosios valdžios institucija ragina valstybes nares pratęsti kelionių draudimą, įvestą kovo 17 dieną.
Europos Sąjungos ir Šengeno erdvės išorinės sienos uždarytos taikant tam tikras išimtys – pavyzdžiui, ES piliečiams ir jų šeimos nariams, ilgalaikiams gyventojams, diplomatams, medicinos darbuotojams, mokslininkams ir į darbą anapus sienos vykstantiems asmenims.
Blokas taip pat leidžia žmonėms atvykti iš Europos ekonominės erdvės šalių, įskaitant Šveicariją, Norvegiją, Islandiją ir Lichtenšteiną, taip pat iš Didžiosios Britanijos, sausį palikusios Bendriją.
„Turėsime palaipsniui panaikinti laisvo judėjimo ir vidaus sienų kontrolės apribojimus, o tik paskui galėtume atšaukti atvykimo per išorines sienas suvaržymus, taip pat garantuoti trečiųjų šalių piliečiams teisę pateikti į ES“, – sakė vidaus reikalų eurokomisarė Ylva Johansson.
Siekdamos suvaldyti viruso protrūkį daugelis Bendrijos narių anksčiau šiemet įvedė sienų kontrolę, net ir kitų valstybių narių atžvilgiu. Apribojimai taikomi tiek žmonėms, tiek krovinių gabenimui, apeinant Šengeno bevizio judėjimo erdvės taisykles.
„Pirmasis mūsų tikslas bus atkurti normalų laisvo judėjimo Šengeno erdvėje funkcionavimą, kai tik tai leis visuomenės sveikatos padėtis“, – pareiškė Y. Johansson.