Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris ketvirtadienį tvirtino, kad Europos Sąjunga (ES) nežus, jei Didžioji Britanija birželio 23-iosios referendume balsuos už išstojimą iš Bendrijos, bet pažymėjo, kad pamokas reikia išmokti.
Šios pastabos pareikštos tokiu metu, kai dvi naujos nuomonių apklausos parodė, kad dauguma britų rinkėjų per referendumą, kuris rengiamas po savaitės, būtų už pasitraukimą iš Bendrijos.
„Jei Britanija trauksis iš Europos Sąjungos, atsivertų didelio netikrumo periodas ir Britanijai, ir Europos Sąjungai, taip pat ir pasauliniu mastu, tad šito reikėtų išvengti“, – sakė J.-C.Junckeris per ekonomikos forumą Sankt Peterburge, Rusijoje.
„Nemanau, kad Europos Sąjungai grės mirtinas pavojus, jei Britanija pasitrauks, nes mes tęsiame glaudesnio bendradarbiavimo Europoje procesą“, – nurodė J.-C.Junckeris.
Tačiau jis dar pažymėjo, kad Bendrijai reikės išmokti pamokas ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir kitur Europoje, dar pridurdamas: „Šis euroskepticizmas stebimas ne tik Britanijoje“. Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas, lankydamasis Helsinkyje, ketvirtadienį pareiškė, kad sunku būti optimistiškiems dėl būsimų artėjančio referendumo dėl Britanijos ateities Europos Sąjungoje rezultatų, tačiau perspėjo, kad šaliai būtų neprotinga trauktis iš Bendrijos.
Pasak jo, būtų „didžiulė klaida“ ir Britanijai, ir ES, jeigu „Brexit“ stovykla laimėtų. „ES išgyvens, aš neabejoju, juk žymiai lengviau išgyventi, kai esi 27 valstybių narių (bendrijoje), o ne visiškai vieniša (valstybė)“, – pažymėjo jis, tačiau tuoj pridūrė, kad „kaina bus labai didelė ir mums“.
Remiantis anksčiau ketvirtadienį paskelbtais „Ipsos Mori“ apklausos rezultatais, į kuriuos neįtraukti neapsisprendę rinkėjai, „Brexit“ stovyklą palaiko 53 proc. apklaustųjų, o jų priešininkų yra 47 procentai. „Survation“ apklausos rezultatai panašūs: 52 proc. nori trauktis iš ES, 48 proc. – likti.
Tai yra žymi permaina nuo praėjusio mėnesio, kai už pasilikimą pasisakančių apklaustųjų buvo 57 proc., o pasitraukimą palaikė 43 proc. apklaustųjų. „Žinau, kad mums šiandien labai sunku būti optimistiškiems, mes žinome naujausių visuomenės apklausų rezultatus, – D.Tuskas sakė, likus savaitei iki referendumo. – Pasitraukimas dabar neturėtų jokios prasmės“.
D.Tuskas pirmadienį perspėjo, kad jeigu birželio 23 dieną Britanija balsuos už pasitraukimą iš 28 valstybių Bendrijos, tai reikš vakarų politinės civilizacijos „žlugimą“.
„Sunku būti optimistiškiems“, atsižvelgiant į britų nuomonės apklausų dėl šalies ateities ES rezultatus, sako Tuskas
Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas ketvirtadienį pareiškė, kad sunku būti optimistiškiems dėl būsimų artėjančio referendumo dėl Britanijos ateities Europos Sąjungoje rezultatų, tačiau perspėjo, kad šaliai būtų neprotinga trauktis iš Bendrijos.
„Žinau, kad mums šiandien labai sunku būti optimistiškiems, mes žinome naujausių visuomenės apklausų rezultatus“, – D.Tuskas sakė, likus savaitei iki referendumo.
„Pasitraukimas dabar neturėtų jokios prasmės“, – pridūrė jis.
Remiantis anksčiau ketvirtadienį paskelbtais „Ipsos Mori“ apklausos rezultatais, į kuriuos neįtraukti neapsisprendę rinkėjai, „Brexit“ stovyklą palaiko 53 proc. apklaustųjų, o jų priešininkų yra 47 procentai.
Tai yra žymi permaina nuo praėjusio mėnesio, kai už pasilikimą pasisakančių apklaustųjų buvo 57 proc., o pasitraukimą palaikė 43 proc. apklaustųjų.
D.Tuskas pirmadienį perspėjo, kad jeigu birželio 23 dieną Britanija balsuos už pasitraukimą iš 28 valstybių Bendrijos, tai reikš vakarų politinės civilizacijos „žlugimą“.