470 kilometrų ilgio, 36 mlrd. kubinių metrų metinio pralaidumo „Opal“ dujotiekio naudojimo kvota koncernui „Gazprom“ padidinta nuo 50 proc. iki 80 procentų. Tačiau Rusijos dujų monopolininkas galės savo reikmėms naudoti visą šio vamzdyno pajėgumą su sąlyga, jei į jį nepretenduos kiti dujų transportuotojai. Tokia tvarka galiotų iki 2033 metų, Europos Komisijai pasilikus sau teisę ją bet kada koreguoti.
Pasak ekspertų, dėl tokio Europos Komisijos sprendimo, kuris Vokietijos energetikos rinkos reguliuotojui yra įpareigojantis, gali sumažėti rusiškų dujų eksportas per Ukrainą bei Lenkiją, o tai apkarpytų šių šalių pajamas iš tranzito.
Tuo tarpu Europos Komisijos atstovas anonimiškai pareiškė, kad tokia prielaida nėra teisinga.
„Tai nėra politiškai motyvuotas sprendimas ir jis neturės įtakos rusiškų dujų tranzitui per Ukrainą, o Lenkijos valstybinės dujų kompanijos grasinimai dėl to kreiptis į teismą neturi teisinio pagrindo“, – sakė jis.
„Nord Stream“ dujotiekio pajėgumą ketinančio dvigubinti „Gazprom“ derybos su Europos Komisija dėl „Opal“ tęsėsi kelerius metus ir buvo nutrauktos 2014-aisiais, po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos ir karinės paramos separatistams Ukrainos rytuose.
Pagal „Gazprom“ Europai peršamą „Nord Stream 2“ projektą numatoma iki 2019 metų pabaigos nutiesti dvi vamzdyno gijas, kurios jo metinį pralaidumą padvigubintų.