Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida perspėjo apie galimą branduolinį smūgį JAV, jeigu „bus pastebėtas bent menkiausias agresijos ženklas“ JAV lėktuvnešiams artėjant prie Korėjos pusiasalio, rašoma „The Independent“.
Pranešama, kad sankcijų sukaustyta valstybė pasirengusi šį savaitgalį paleisti dar vieną branduolinės raketos bandymą, pažymint 105-asias Šiaurės Korėjos įkūrėjo Kim Il-sungo gimimo metines.
„Armada plaukia į Rytus“
Donaldas Trumpas savo žinutėje lėktuvnešio ir jį palydinčio laivų grupę pavadino „armada“. Tuo metu Kinijos prezidentas Xi Jinpingas išreiškė tikėjimą, kad D. Trumpas pasisako už taikų Korėjos pusiasalio problemų sprendimo būdą.
JAV prezidentas įsakė lėktuvnešiui „USS Carl Vinson“, palydimam grupės laivų, įplaukti į Korėjos pusiasalį kaip atsaką į Šiaurės Korėjos branduolinio ginklo ir tolimojo nuotolio raketų technologijų vystymo, kuriuos šalis tobulina nekreipdama dėmesio į JT sankcijas ir draudimus, ambicijas.
Kalbėdamas „Fox Business Network“ JAV prezidentas pareiškė: „Mes siunčiame armadą. Labai galingą. Mes turime povandeninių laivų. Labai galingų. Jie yra daug galingesni nei lėktuvnešis. Tai aš jums galiu pasakyti“.
Donaldo Trumpo teigimu, Kim Jong Unas „daro neteisingus dalykus“, o paklaustas, ką jis galvoja apie Š. Korėjos lyderio psichinę būklę, atsakė: „Aš nežinau. Aš jo nepažįstu“.
Trečiadienį buvo paskelbta, kad kartu su JAV į Korėjos pusiasalį savo laivus atsiunčia ir Japonija.
Rusija: į Korėjos pusiasalį plaukia ir 154 „Tomahawk“ raketas plukdantis povandeninis laivas
Donaldo Trumpo armadoje, dislokuotoje šalia Korėjos, yra ir mažiausiai vienas „Ohaio“ tipo modifikuotas povandeninis laivas, ginkluotas 154 „Tomahawk“ tipo raketomis, skelbia „lenta.ru“.
Šaltinis Rusijos jėgos struktūrose praneša, kad „mažiausiai vienas toks povandeninis laivas šiuo metu tikrai yra vakarinėje Ramiojo vandenyno dalyje, vietovėje, iš kurios galima paleisti raketas į KLDR teritoriją“.
Pačios Rusijos kreiseris „Variag“, Ramiojo vandenyno laivyno flagmanas, šiuo metu yra atplaukęs vizito į Pietų Korėjos Pusano uostą.
Leidinys „Daily Mail“ skelbia, kad Kinija pasienyje su Šiaurės Korėja sutraukė 150 tūkst. karių pajėgas – baiminantis pabėgėlių antplūdžio, jeigu JAV nuspręstų imtis karinių veiksmų prieš diktatorių Kim Jong Uną.