• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulio vadovai ragina susiveržti diržus, bet patys pavyzdžio nerodo.

Kol kas dar nė vienas iš pasaulio vadovų nepaskelbė, kad radikaliai mažina savo paties atlyginimą, nors jau keli prezidentai ir premjerai piktinosi astronominėmis bankininkų bei finansininkų algomis.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiausia uždirbantis valstybės vadovas šiuo metu yra Singapūro ministras pirmininkas Li Sian Lunas. Jo metinės pajamos priklausomai nuo papildomų išmokų dydžio gali svyruoti nuo 2 mln. iki 2,5 mln. dolerių. Ir valdininkai šioje šalyje gauna didžiausias pasaulyje algas. Tuo siekiama išgyvendinti korupciją ir padaryti Singapūrą patrauklų jauniems talentingiems žmonėms. Vis dėlto kitais metais premjero biudžetas sumažės maždaug 20 proc. - taip iždas reaguoja į finansų krizę.

REKLAMA

Singapūro vadovą vejasi JAV prezidentas, per metus uždirbantis 400 tūkst. dolerių. Drauge su visomis jam priklausančiomis papildomomis išmokomis jo atlygis siekia 596 tūkst. dolerių.

Ne ką mažiau uždirba Vokietijos kanclerė Angela Merkel - atskaičius mokesčius jos metų uždarbis siekia 242 tūkst. eurų. Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy gauna mažėliau - 231 tūkst. eurų per metus. Jis spėjo pasididinti atlyginimą prieš pat krizei suaktyvėjant: kiek daugiau nei prieš metus jo mėnesio atlyginimas buvo padidintas nuo 7 tūkst. iki 19,3 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Trečias Europos Sąjungos (ES) vadovų kompanijoje - Didžiosios Britanijos premjeras Gordonas Brownas. Į jo banko sąskaitą iš valstybės iždo kasmet įkrenta 187 tūkst. svarų sterlingų (216 tūkst. eurų).

Oficialiai skelbiama, kad Rusijos vadovai uždirba nedaug: atskaičius mokesčius prezidento Dmitrijaus Medvedevo alga yra 7800 dolerių, o premjero Vladimiro Putino - 6200 dolerių per mėnesį. Tai toli gražu neprilygsta kolegų iš Didžiojo aštuoneto ir netgi gerokai nusileidžia Rusijos verslininkų pajamoms. Tiesa, kažkodėl V.Putino asmeninis turtas matuojamas keliomis dešimtimis milijonų dolerių.

Ukrainos, Baltarusijos ir Moldovos vadovai gauna dar mažiau nei jų kolegos Rusijoje, o buvusiose sovietinėse Vidurio Azijos respublikose vadovų algos neturi nieko bendra su realybe - tų šalių gyventojai skursta, o prezidentai maudosi prabangoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų