„Didžioji Britanija svarsto galimybę dislokuoti karius Ukrainoje penkeriems metams, šiuos planus aptaria sąjungininkės“, – sakoma straipsnyje.
Planą svarsto „norinčiųjų koalicija“, ieškanti būdų, kaip išlaikyti taiką Ukrainoje pasibaigus karštajam karo etapui. „Pagal planą, vienas iš daugelio siūlomų variantų būtų tas, kad į Ukrainą būtų išsiųstos Europos vadovaujamos pajėgos, kurios atgrasytų Rusiją nuo bet kokio susitarimo pažeidimo ir suteiktų Kyjivo vyrams labai reikalingą atokvėpį“, – rašo „The Telegraph“.
Šios Europos pajėgos, vadovaujamos JK ir Prancūzijos, taip pat padėtų apsaugoti Ukrainos dangų ir jūrą. „Tačiau pagrindinis dislokavimo tikslas būtų nedelsiant pradėti mokyti ir padėti atkurti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas, siekiant atgrasyti Rusiją nuo kito puolimo. Vėliau jos palaipsniui pasitrauktų, paskutiniai kariai turėtų būti išvesti maždaug po penkerių metų“, – sakoma straipsnyje.
Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, Vokietijos žvalgybos duomenimis, Rusija per penkerius metus sugebės atkurti savo kariuomenę ir gali pamėginti užpulti NATO šalį.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!