PSO techninės grupės vadovė Maria van Kerkhove pažymėjo, kad jokio koronaviruso atmainų derinio nepastebėta, o Kipro mokslininkų „radinį“ galėjo lemti mėginio ar įrangos užteršimas atliekant genetinę seką, dėl ko galėjo atsirasti laboratorinė klaida.
Anksčiau buvo skelbiama apie Kipre aptiktą naują koronavirusinės infekcijos variantą, kuris tariamai buvo anksčiau nustatytų delta ir omikrono padermių hibridas. Kipro universiteto Biotechnologijos ir molekulinės virusologijos laboratorijos mokslininkai, nustatę naują COVID-19 variantą, neoficialiai praminė jį „deltakronu“.
Laboratorijos vadovas Leontiosas Kostrikis sakė, kad Kipre deltakrono atmaina rasta 25 mėginiuose, iš kurių 11 priklauso ligoniams, hospitalizuotiems dėl koronaviruso, likusieji aptikti pas kitus gyventojus šalyje.
„Kalbėti apie naujos padermės savybes, tyrimų ir vakcinų efektyvumą dar anksti. Pirmiausia reikia suprasti – ar tai naujas hibridas, ar buvo laboratorinis užterštumas. Be to, kitos laboratorijos nieko panašaus neaptiko“, – situaciją apibūdino epidemiologas Kamilis Chafizovas.
Kipro mokslininkas L. Kostrikis, kurio laboratorijoje ir buvo aptikta „nauja atmaina“, tikina, kad klaidos negalėjo būti, rašoma „Bloomberg“. Mokslininkas neigia kitų savo kolegų paviešintą versiją, kad tokie tyrimo rezultatai galėjo būti dėl į mėginius patekusių nešvarumų.