Parlamentarai pritarė rezoliucijai, smerkiančiai tokias Kremliaus žiniasklaidos priemones kaip televizijos kanalas RT (buvęs „Russia Today“) ir naujienų agentūra „Sputnik“ už „visiškai suklastotų“ naujienų skelbimą.
Jie paragino Europos Sąjungą sustiprinti savo „mažas“ strateginės komunikacijos pajėgas, kurios buvo suformuotos siekiant atremti dezinformaciją, išaugus įtampai ES ir Rusijos santykiuose dėl konflikto Ukrainoje.
Europos Parlamento nariai pareiškė, kad jie yra „rimtai susirūpinę dėl greito Kremliaus inspiruotos veiklos plitimo Europoje, ypač dėl dezinformacijos ir propagandos, siekiant išsaugoti arba padidinti Rusijos įtaką ir suskaldyti ES“.
Šiam pasiūlymui pritarė 304 parlamentarai, 179 balsavo prieš ir 208 susilaikė.
Parlamentarai perspėjo, kad Kremlius naudoja „platų spektrą įrankių ir instrumentų“, ekspertus, komisijas ir „pseudo naujienų agentūras“, skleisdamas neteisingą informaciją.
Rezoliucijoje sakoma, kad 2014 metais Rusijai aneksavus Krymą, Kremlius sustiprino savo pastangas „mesti iššūkį demokratinėms vertybėms, padalinti Europą, užsitikrinti paramą namuose ir sukurti ES rytinių kaimyninių valstybių kaip žlugusių/silpnų (valstybių) įspūdį“.