• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijoje paskelbus mobilizaciją atsirado nauji būdai užsidirbti. Ne tik patiems pašauktiesiems, kuriems žadamas atlyginimas ir kompensacijos, bet ir aplinkiniams. Be staiga išaugusių tuoktuvių skaičiaus atsirado ir moterys, kurios teisėsaugininkams perduoda savo buvusiųjų vyrų kontaktus, kad nors tokiu būdu iš jų atgautų įsiskolintus alimentus.

Rusijoje paskelbus mobilizaciją atsirado nauji būdai užsidirbti. Ne tik patiems pašauktiesiems, kuriems žadamas atlyginimas ir kompensacijos, bet ir aplinkiniams. Be staiga išaugusių tuoktuvių skaičiaus atsirado ir moterys, kurios teisėsaugininkams perduoda savo buvusiųjų vyrų kontaktus, kad nors tokiu būdu iš jų atgautų įsiskolintus alimentus.

REKLAMA

V. Putinas „dalinės“ mobilizacijos metu pažadėjo, kad šaukiami į frontą vyrai bus prilyginami kontraktininkams: jie gaus reguliarias išmokas už dalyvavimą karo veiksmuose, o patyrus sužalojimą ar mirus – šeimos gaus kompensaciją.

Po rugsėjo 21-osios Rusijos soc. tinkluose pasirodė įrašai apie išsiskyrusias ruses, kurios daugelį metų negali išsireikalauti alimentų iš savo jau buvusių vyrų. Moterys aptiko naujas galimybes: jeigu vyrus mobilizuos ir jie gaus oficialias pajamas į sąskaitas bankuose, tai tuos pinigus pagaliau „pamatys“ antstoliai.

Tai, kad šis reiškinys Rusijoje įgauna masinį pavidalą liudija ir vienos patriotinės visuomeninės organizacijos vadovas Sergejus Mironovas, savo „Vkontakte“ paskyroje pranešęs, kad į jį pradėjo kreiptis moterys, prašydamos mobilizuoti įsiskolinusius dėl alimentų asmenis.

REKLAMA
REKLAMA

Mobilizuotiesiems žadama mokėti ne mažiau negu 195 tūkst. rublių (apie 3,2 tūkst. eurų) per mėnesį. Patyrus lengvą sužeidimą žadama 500 tūkst. rublių (apie 8,4 tūkst. eurų) išmoka, už sunkų sužeidimą – 1 mln. rublių (apie 16,8 tūkst. eurų). Buvusias žmonas labiausiai domina išmoka žūties atveju – artimiesiems, o šiuo atveju, vaikams – turėtų būti skiriama 3 mln. rublių (50 tūkst. eurų) išmoka.

REKLAMA

Tiesa, išmokos gali skirtis, priklausomai nuo regiono, iš kurio atvykstama. Kai kur žadamos ir papildomos vienkartinės išmokos, o patys regionų vadovai kol kas dar tik pradeda ieškoti, iš kur gauti pinigų staiga atsivėrusioms skylėms biudžetuose užkaišioti.

Portalas „Viorstka“ pakalbino tas moteris, kurios jau perdavė savo buvusių vyrų kontaktus ir galimas gyvenamąsias darbo ar gyvenimo vietas.

„Man buvęs vyras kaip žmogus mirę jau senų seniausiai“

„Mano dukrai yra 17 metų. 13 iš jų buvęs vyras nemoka alimentų ir niekaip nedalyvauja vaiko auklėjime. Kelis sykius ir pervedė mums po šimtą rublių. Sykį pas jį atėjo antstoliai: paėmė iš jo telefoną ir skyrė man nedidelę pinigų sumą. Dar buvo laikas, kai jis darbo biržoje įregistruotas buvo, tai kelis mėnesius gavau po 400 rublių. Vėliau šis džiaugsmas baigėsi“, – cituojama verslininke vadinama Lilija Sergejeva (vardai ir pavardės buvo pakeisti dėl pašnekovių saugumo).

REKLAMA
REKLAMA

Moters teigimu, vyras jai įsiskolinęs daugiau nei milijoną rublių (apie 17 tūkst. eurų). Į teismą jį kreipėsi, tačiau Temidės atstovams sprendimo priimti taip ir nepavyko. Problema standartinė – iš buvusio vyro nėra ką atimti. Jam net buvo paskirti viešieji darbai, tačiau moteriai iš to jokios naudos nebuvo.

Lilija prisipažino, kad vos pamačiusi, jog mobilizuotiems rusams priklauso valstybinės išmokos, suprato, kad tai gali išspręsti „alimentų problemą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji jau kreipėsi į antstolius, kad šie susisiektų su karo prievolės tarnyba ir bendradarbiautų jos buvusio vyro mobilizavimui. Planuoja ji kreiptis ir į gubernatorių bei prokuratūrą.

„Aš suprantu, kad „spec. operacijoje“ yra rizika žūti. Tačiau man buvęs vyras kaip žmogus jau seniai miręs. Jeigu jį išsiųstų kariauti ir jis neišgyventų, aš tiesiog gaučiau oficialų patvirtinimą, kad jis miręs, – ir, atitinkamai, visas išmokas, kurios priklauso paveldėtojams“, – aiškino moteris, pripažinusi, kad apie savo buvusio vyro likimą mažiausiai galvoja. „Jis gi negalvoja apie tai, kaip visus tuos metu jo dukra gyvena, ką ji valgo. Ar išvis valgo“, – aiškino Lilija.

REKLAMA

Kita leidinio pašnekovė Ina Kruglova pripažino, kad nesitiki, jog jos buvęs vyras išgyventų fronte, jeigu ten patektų. Tačiau tai nekeičia jos nusiteikimo jį į ten išsiųsti – vyras ne tik nemoka alimentų, jis dar prieš pat skyrybas pasiėmė jos vardu kreditą, apie kurį nieko nesakė. Per 10 metų jai prisikaupė milžiniška skola, už kurią ji dabar privalo išsimokėti.

„Man atrodo, kad jis neišlaikytų karo veiksmų: neužtektų pasirengimo ir jėgų. Aišku, aš susimąsčiau, ką pajusčiau, jeigu jis ten žūtų. Tačiau jau 12 metų mes su sūnumi jo nematome ir negirdime, nors gyvename viename mieste, – (koks skirtumas) jis yra, ar nėra. Tai, jeigu jį netyčia užmuštų, taip netgi geriau: vaikas gautų kompensaciją“, – cituojama ji.

REKLAMA

Dar viena siekianti savo buvusį vyrą „įsiūlyti“ karo prievolės tarnybai vieniša mama Jekaterina Kotova tvirtina, kad tokio paties likimo sulaukusios moterys jai patvirtino, jog karo prievolės tarnyba daug greičiau suranda buvusius vyrus už antstolius.

„Aš nemanau, kad turėčiau jo gailėtis. Per ketverius metus jis nė sykio nesusisiekė su sūnumi, nors gyvena už 40 kilometrų nuo mūsų. Ir kuomet, nepaisant to, vaikas kiekviename praeinančiame vyre mato savo tėvą, mintis sukasi tik viena: geriau jau tas būtų miręs, kad galėčiau sūnų prie kapo nuvesti, ir viskas“, – aiškino ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Keturis vaikus auginanti Svetlana Michailova įžvelgia neteisybę, jeigu mobilizuotų jos sugyventinį, kuris rūpinasi svetimais vaikais, o ne buvusį vyrą, kuris prasigėrė ir vaikų likimu visiškai nesirūpina.

„Jis stiprus, aukštas vyras, tarnavęs kariuomenėje. Geria dabar jau rečiau, nes uždarbiauja vairuotoju. Manau, jis pačiame jėgų žydėjime. Būtų neteisinga, jeigu mobilizuotų ne jį, o mūsų epilepsija sergantį 19-metį sūnų. Ar mano sugyventinį, kuris kartu su manimi augina vaikus“, – aiškino moteris.

Jos teigimu, rugsėjo 21-ąją, vos paskelbus mobilizaciją, buvęs vyras bandė su ja dukart susisiekti, tačiau ji nekėlė ragelio. Moteris yra įsitikinusi, kad buvęs vyras norėjo pasinaudoti mobilizacijos išimtimi, leidžiančia nevykti į tarnybą keturis ir daugiau vaikų auginantiems vyrams. „Aš šiuo klausimu visiškai jokių jausmų nejaučiu“, – pripažino Svetlana.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų