Pigus alkoholis, taksi be čekio, olandiška marihuana, seni lėktuvai, greitai paskelbtos lygiosios šachmatuose ir kitos galimybės, tuoj tapsiančios praeitimi.
Vos per vienerius metus pasaulis stipriai pasikeičia – netgi jei niekas to nepastebi. Naujųjų metų išvakarėse žurnalas „Forbes“ pristato sąrašą dalykų, kuriuos reikėtų padaryti dar šiais metais. Tai įvairūs dalykai, tačiau visus juos atlikti reikia paskubėti, nes prasidėjus naujiems metams to padaryti nebus įmanoma.
Pirmąją dalį galite skaityti čia.
Priskaupti 75 vatų lempučių Meksikoje
Meksiką sunku vadinti šalimi, kuri aktyviai kovoja su tradicinėmis kaitrinėmis lempomis. Griežtą „ne“ tokioms lempoms šalis tarė tik 2010 metų pabaigoje. Tačiau Meksikos valdžia lyderiauja pagal draudimų vykdymo greitį: visiškai kaitrines lemputes išstumti iš rinkos numatyta per dvejus metus. 2011 metais buvo uždraustos 100 vatų lemputės, o nuo 2012 metų sausio 1 dienos – 75 vatų. Nuo 2014 metų – visos likusios kaitrinės.
Elektros lemputės (Scanpix nuotr.)
Pažaisti golfą senomis taisyklėmis
Golfo žaidėjams, išeisiantiems į žaidimo laukus pirmąją naujų metų dieną, teks prisiminti, kad jų 8 punktų taisyklės, kuriomis jie vadovavosi trejus metus, pasikeitė. Naujosios taisyklės galios taip pat trejus metus. Tiesa, pakeitimų negalima vadinti rimtais. Tai viso labo pora nežymių ir neesminių pakeitimų.
Golfas (nuotr. SCANPIX)
Pasivažinėti dvitaktį variklį turinčiu motociklu Bogotoje
Dar 2009 metais Kolumbijos sostinė uždraudė naujų šių, itin populiarių Pietų Amerikoje, transporto priemonių registraciją. O dabar bus draudžiama motociklus ir eksploatuoti. Valdžia tokį sprendimą aiškina kaip kovą už ekologiją, mat dvitakčiai varikliai teršia daugiau nei keturtakčiai. Toks draudimas jau sulaukė daugybės Bogotos gyventojų nepritarimo. Dvitakčiai varikliai uždrausti daugybėje Europos šalių, taip pat ir Kinijoje, Indijoje, Nigerijoje ir Tanzanijoje.
Bogotos panorama („Scanpix“ nuotr.)
Įvežti gyvūnus į Didžiąją Britaniją pagal senas taisykles
Nuo pirmos Naujųjų metų dienos Anglijoje keičiasi gyvūnų įvežimo taisyklės. Jos bus kur kas paprastesnės, tačiau ne visiems. Anksčiau, kad būtų galima įvežti gyvūną į Jungtinę Karalystę, reikėjo daugybės pažymų ir pusmetį savo augintinį laikyti karantine. Dabar keturkojams imigrantams iš Amerikos, Australijos, Europos Sąjungos šalių šis laikotarpis sutrumpėjo iki viso labo 3 savaičių. Tiesa, pažymų taip pat reikia ne ką mažiau.
Šuo (nuotr. freedigitalphotos.net/Maggie Smith)
Kinijos pietuose nusipirkti greitą ir sunkų elektrinį motociklą
Haikou, esančio pietinėje Hainan salos dalyje, gatvėmis šiandien važinėja daugiau nei 300 tūkst. elektrinių motociklų. Ir devyni iš dešimties neatitinka naujųjų nacionalinių standartų. Nuo ateinančių metų Kinijos pietuose bus leista važinėti tik tais elektriniais motociklais, kurių svoris ne didesnis nei 40 kg, o maksimalus greitis – 20 km per valandą. 2012 metais šių standartų neatitinkančių motociklų eksploatacija bus uždrausta mieste, o dar po poros metų šios transporto priemonės apskritai išnyks.
Motociklas (motorcycleusa.com nuotr. )
Kalifornijoje leisti vaikui eiti į soliariumą
Kalifornija yra pirmoji JAV valstija, uždraudusi vaikams ir paaugliams iki 18 metų naudotis soliariumais. Iki šiol įdegti buvo galima paaugliams nuo 14 metų, tačiau tik su suaugusiųjų leidimu. Nauju įstatymu soliariumų tinklų savininkai labai nepatenkinti, kadangi nepilnamečiai klientai sudarė 5-10 proc. visų jų klientų skaičiaus. Kaip minėjo valstijos gubernatorius, ši taisyklė tik pirma iš daugelio, kuriomis bus siekiama Kalifornijoje gerinti sveikatos apsaugą.
Soliariumas (nuotr. SCANPIX)
Paprašyti plastikinio maišelio San Chosė parduotuvėje
Prieš metus trečias pagal dydį Kalifornijos miestas nusprendė uždrausti įvairiose įstaigose produktus pakuoti į plastikinius maišelius. Vietoje jų nuo šiol bus naudojami popieriniai ar kitos organinės medžiagos maišeliai. Tos įstaigos, kurios dar nepaskelbtas draudimas naudoti plastikinius maišelius nė neabejoja, kad netrukus bus ir jų eilė. Kasmet pasaulyje išmetama nuo 0,5 iki 1 trilijono plastiko maišelių, kurių vieno vidutinis naudojimo laikas – 20 minučių, o suyra jie per 400 metų.
Pirkinių maišeliai (Scanpix nuotr.)
Aplankyti „coffeeshop‘ą“ Olandijos pietuose
Nepaisant kai kurių surūgusių Olandijos parlamentarų komentarų apie turizmo mirtį, jeigu šalies svečiams visgi bus uždrausta lankytis „coffeeshop‘uose“, tokie pakeitimai įsigalios jau 2012 metų. Pirmuosius metus įstatymas galios tik trejose provincijose, kurios ypač populiarios tarp turistų, ieškančių legalių būdų praplėsti sąmonei. O po šito turistams liks dar vieneri metai, kad jie spėtų susitaikyti su mintimi, jog Olandija, kaip šalis, kurioje galima legaliai rūkyti marichuaną, prarasta.
Kanapės ( Scanpix nuotr. )
Vadinti policininką milicininku
Įstatymas, įsigaliojęs 2011 metų kovo 1-ąją, numato, kad jau pirmąją ateinančių metų dieną Rusijos milicija nustotų egzistuoti – ant drabužių, automobilių užrašų, vidiniuose reikaluose, oficialiuose dokumentuose. Žinoma, ir patys buvę milicininkai nuo Naujųjų metų sausio 1 dienos vadinsis policininkais. Be to, nuo kitų metų keičiasi ir naujųjų policininkų uniformos: vietoje įprastos Rusijoje pilkos uniformos spalvos dabar ji bus mėlyna.
Milicija (nuotr. SCANPIX)
Susiję straipniai
Dalykai, kuriuos turite padaryti dar šiemet (1)