Tačiau Tamerlano tėvas, Anzoras Carnajevas, spaudos konferencijoje prisipažino, kad jo sūnus vaikščiojo į mečetę Kotrovo gatvėje, kur pamokslauja H. Gasanalijevas. „Jis ten neturėjo draugų. Čia draugai taip greitai neatsiranda“, – pridūrė Anzoras.
Pasak JAV pareigūnų, bendravusių su „The Washington Post“ žurnalistais, broliai Carnajevai „patys save radikalizavo“. Tačiau straipsnio autorius turi savo nuomonę: „Sprendžiant iš to, kokią nuomonę apie JAV interviu metu išsakė H. Gasanilijevas, Tamerlano santykis su politika, jeigu ir nebuvo suformuotas, tai bent jau turėjo būti sutvirtintas mečetėje Kotrovo gatvėje.“
„JAV greitai subyrės“, – užtikrino H. Gasanalijevas savo interviu žurnalui. Tačiau čia pat, pakeitęs toną, kvietė visus gerbti ir mylėti vieni kitus, apsieiti be smurto.
H. Gasanalijevas teigė esąs susirūpinęs dėl triukšmo, kilusio po teroro akto. Jis pasakė, kad JAV dabar „apvertė visą arabų pasaulį aukštyn kojomis, žudo šimtus, tūkstančius, milijonus žmonių, ir niekam tai neįdomu“.
Imamas kategoriškai pareiškė, kad jo mečetė (pagal S. Shusterio charakteristikas, „konservatyvaus salafitų islamo bastionas Dagestane“) nesusijusi su Tamerlano radikalizmu ir Bostono teroro aktais. „Čia nėra politikos“, – pabrėžė imamas.
Vienas iš mečetės lankytojų apie H. Gasanalijevą pasakė: „Jis gali kritikuoti tuos, kas valdžioje, jeigu jie nusipelnė kritikos.“ Dauguma mečetės lankytojų – 20–30 metų vyrai.
Šaltiniai, artimi Dagestano saugumo tarnyboms, žurnalistams papasakojo: „Rusijoje antiteroristiniai padaliniai stebi viską, kas susiję su salafitais. Šios mečetės lankytojai dažnai žūva per susišaudymus, šalia yra parduodama Rusijoje draudžiama literatūra.“