Eviane (Prancūzija) vykstančioje Pasaulinės politikos konferencijoje dalyvaujantis Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pasiūlė 5 pamatinius principus, kuriais remiantis būtų pasirašytas naujas susitarimas dėl saugumo Europoje užtikrinimo.
Visų pirma, Rusija teigia, kad susitarime turi būti įtvirtinti pamatiniai saugumo ir tarpvalstybinio bendradarbiavimo euroatlantinėje erdvėje principai. Susitarime turi būti pabrėžta pagarba valstybių suverenitetui, teritoriniam vientisumui ir politinei nepriklausomybei. Taip pat turi būti įtvirtinti ir kiti pamatiniai Jungtinių Tautų Chartijos principai.
Visų antra, D. Medvedevas pareiškė, kad susitarime turi būti numatytas draudimas tarptautiniuose santykiuose naudoti jėgą ir grasinimus. Esą visi kylantys konfliktai turi būti sprendžiami taikiai. Raginama susitarime įtvirtinti agresijos apibrėžimą ir netgi nustatyti pačių konfliktų sureguliavimo procedūrą.
Kaip trečią principą Rusija siūlo teiginį, kad visų valstybių saugumas yra lygiavertis. Todėl esą negalima siekti užsitikrinti savo saugumo kitų valstybių saugumo sąskaita. Be to, valstybės įsipareigotų bet kokiose karinėse sąjungose ar koalicijose neleisti veiksmų, kurie silpnintų bendrą saugumą euroatlantinėje erdvėje. Galiausiai šalys įsipareigotų, kad karinių aljansų plėtra nekenktų kitoms susitarimą pasirašiusioms valstybėms. Iš esmės šį reikalavimą galima būtų vertinti kaip nukreiptą prieš tolimesnę NATO plėtrą į posovietines valstybes. Rusija nuolat kartoja, kad aljanso plėtra jos sienų link kelia grėsmę Rusijos nacionaliniam saugumui. Susitarimą pasirašiusios Europos šalys iš esmės sutiktų su tokiu Kremliaus teiginiu.
Kaip ketvirtąjį susitarimo dėl saugumo Europoje principą D. Medvedevas siūlo įtvirtinti teiginį, kad nė viena valstybė ar tarptautinė organizacija neturi išskirtinių teisių palaikyti taikai ir stabilumui Europoje. Esą visa tai galioja ir Rusijai.
Galiausiai paskutinis penktasis principas skelbia, kad turi būti sukurti baziniai ginklavimosi ir karinių statybų vertinimo kriterijai. Taip pat turi būti sukurtos priemonės kovoti su terorizmu, narkotikų prekyba ir pan.