Statistika rodo, kad šiuo metu milijonų svarų sterlingų vertės pašalpos už vaikus yra mokamos asmenimis, kurių vaikai iš tiesų negyvena Jungtinėje Karalystėje, o yra likę gimtosiose savo šalyse. Iš viso tokios pašalpos yra mokamos už 40 tūkst. vaikų.
D. Cameronas teigia, kad nutraukti pašalpų mokėjimą asmenims, kurių vaikai yra likę gimtosiose šalyse, bus dalis jo planų iš naujo derantis su Europos Sąjunga prieš 2017 metais planuojamą referendumą dėl Britanijos narystės ES.
Remiantis šiuo metu galiojančiomis ES taisyklėmis, pašalpa turi būti mokama asmeniui, kuris šiuo metu gyvena Britanijoje ir moka nacionalinio draudimo įmokas, net jei jo šeimos nariai gyvena užsienyje. Šiuo metu Britanijoje yra maždaug 24 tūkst. šeimų, kurios gauna pašalpas už užsienyje gyvenančių 40 tūkst. vaikų, du trečdaliai tokių vaikų gyvena Lenkijoje.
„Nemanau, kad tai yra teisinga, ir noriu tai pakeisti“, – sakė britų premjeras. Tačiau jis pripažįsta, kad tokiam pokyčiui reikės laiko, nes reikės derėtis su kitomis ES valstybėmis narėmis arba laukti naujos sutarties, dėl kurios jis tikisi susitarti su ES, jei liks premjeru po ateinančių parlamento rinkimų.
„Yra ir kitų Europos šalių, kurios, kaip ir aš, mano, kad neteisinga mokėti iš Lenkijos atvykusiam asmeniui, kuris sunkiai dirba, ir aš visą tai tikrai vertinu, tačiau nemanau, kad mes turėtume mokėti vaiko pašalpą jo šeimai, gyvenančiai Lenkijoje“, – vienoje BBC laidoje sakė D. Cameronas.
Statistika taip pat rodo, kad britai moka vaiko pašalpą už 1 tūkst. 772 Lietuvoje gyvenančius vaikus, kurių tėvai gyvena ir dirba Britanijoje.