1. Tarptautinius reikalus labiausiai veikia didelės ir galingos organizacijos, o ne valstybių vyriausybės
Verdiktas: tiesa.
Vienas svarbiausių fenomeno įrodymų – „Islamo valstybės“ iškilimas. Taip pat yra gausi grupė aktorių, kurie ištrina ribą tarp privačių veikėjų ir valstybės, pavyzdžiui, prorusiški separatistai Ukrainoje, programišiai Šiaurės Korėjoje ir Kinijoje, kurie sugeba pavogti slaptą informaciją iš valstybių.
2. Nuo 2000-ųjų iki 2015-ųjų teroristų taktika taps vis labiau sofistikuota ir skirta tam, kad būtų pražudyta kuo daugiau žmonių.
Verdiktas: tiesa.
Liūdna, bet šis spėjimas išsipildė jau 2001 metų rugsėjo 11 dieną. Tuo tarpu naujai perimti „Islamo valstybės“ pranešimai, kurie užšifruoti tam tikru būdu taip pat atskleidžia, jog pasiektas visiškai naujas koordinavimo ir organizavimo lygmuo.
3. Irakas ir Iranas pagamins ilgo nuotolio raketas artimiausiu metu. Iranas... artimiausiu laiku testuos tokias raketas, o 2004-ais metais ateis eilė ir sparnuotosioms raketoms.
Verdiktas: ir tiesa, ir netiesa.
Jungtinės Valstijos pasiekė labai reikšmingą branduolinį susitarimą su Iranu liepos mėnesį. Pagal šį susitarimą turėtų būti sekamos ir vertinamos Irano galimybės sukaupti komponentus, reikalingus branduolinio ginklo kūrimui per artimiausius 15 metų.
4. Pasaulio gyventojų skaičius padidės iki 7,2 milijardo
Verdiktas: tiesa.
Pasaulio gyventojų skaičius dabar yra jau beveik 7,4 milijardo.
5. Energijos resursų užteks patenkinti poreikiui
Verdiktas: tiesa.
Jungtinių Valstijų naftos gavyba per pastaruosius kelerius metus pastebimai išaugo ir nors JAV gamtinių dujų kaina buvo rekordiškai žema, gavyba ir toliau augo.
6. Kinijos ekonomika augs ir sieks aplenkti Europą. Vis tik ji niekaip nepavys Jungtinių Valstijų.
Verdiktas: šiek tiek tiesa.
Pagal kai kuriuos skaičiavimus Kinijos ekonomika dabar yra didesnė nei Jungtinių Valstijų. Tačiau pagal kitus vertinimus, Europos ekonomika, skaičiuojant bendrai, yra didesnė už Kinijos ir Jungtinių Valstijų.
7. Europa nepasieks trokštamo lygiavertiškumo pozicijos, kad taptų pagrindine globalios ekonomikos formuotoja kartu su Jungtinėmis Valstijomis.
Verdiktas: ne visai tiesa.
CŽV raportas labai optimistiškai vertino Europos ekonomiką, kuri 2015 metais judėjo labai vangiai.
8. AIDS, badas ir ekonominė bei politinė suirutė reiškia, kad Afrikos šalyse mažės gyventojų
Verdiktas: klaidingas spėjimas.
Afrikos populiacija padidėjo nuo 800 milijonų 2000-aisiais iki 1,1 milijardo 2014 metais. Jungtinių Tautų raporte spėjama, kad „nuo dabar iki 2050 metų daugiau nei pusė viso pasaulio populiacijos augimo, tikėtina, įvyks Afrikoje“.