Senato užsienio reikalų komiteto vadovas Bobas Corkeris pasveikino D. Trumpo administracijos sprendimą.
„Man malonu, kad ši administracija pritarė gynybinės letalinės ginkluotės pardavimui Ukrainai, – sakė senatorius savo pareiškime „The Washington Post“. – Šį sprendimą palaikė Kongresas prieš trejus metus įsigaliojusiu įstatymu. Jis atspindi mūsų šalies ilgalaikius įsipareigojimus Ukrainai tebesitęsiančios Rusijos agresijos akivaizdoje.“
Tuo metu JAV Valstybės departamento atstovė Heather Nauert pareiškė, kad Valstybės departamentas gruodžio 13 dieną pranešė Kongresui patvirtinęs eksporto licenciją, leidžiančią Ukrainai įsigyti kai kurių rūšių letalinės ginkluotės ir pėstininkų ginklų iš JAV gamintojų, pranešė CNN.
„Tačiau JAV vyriausybė neparduoda šių ginklų Ukrainos vyriausybei“, – sakė ji.
Rusija savo ruožtu pareiškė esanti nusivylusi Vašingtono sprendimu tiekti Ukrainai letalinę ginkluotę.
„Esame itin nusivylę dėl informacijos, kad Vašingtonas neįvardytam ginklui gamintojui suteikė licenciją tiekti Kijevui didelio kalibro snaiperių šautuvus“, – pareiškė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.
„Vašingtone pirmąkart paviešino ginklų perdavimo Ukrainai faktą, nors, kaip neseniai paaiškėjo, amerikiečių kompanija „Electronic USA“ jau nuo balandžio siunčia ten rankinius granatsvaidžius“, – sakė ji.
„Faktas, kad ginkluotė formaliai perduodama ne vyriausybės, o naudojant komercinius kontaktus, nieko nekeičia. Tai tik priedanga, mėginimas pakeisti įspūdį“, – teigė M. Zacharova.