• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Čekijos prezidentas Vaclavas Klausas sukritikavo tai, kaip buvo rengiama 50-ajam Europos Sąjungos (ES) gimtadieniui skirta deklaracija, ir suabejojo, jog ji atspindi bendrą visų 27 bloko narių požiūrį.

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienio vakare V. Klauso atstovo Petro Hajeko išplatintame pranešime, parengtame po prezidento pokalbio telefonu su Vokietijos kanclere Angela Merkel, kurios šalis šiuo metu pirmininkauja ES, teigiama, jog valstybės vadovas "kartu su Čekijos vyriausybe abejoja dėl to, kaip buvo rengiama Berlyno deklaracija".

REKLAMA

Nuo šeštadienio ES šalių lyderiai ketina pradėti susitikimus Berlyne, kur kovo25-ąją bus minimos 50-osios Romos sutarties metinės. Minėtoji sutartis tapo kertiniu akmeniu, davusiu pradžią šiandienės ES kūrimui.

Pranešime priduriama, kad V. Klausas yra įsitikinęs, jog deklaracija "tikrai nėra bendras 27 valstybių narių produktas, todėl valstybės ir vyriausybės vadovai jos greičiausiai nepasirašys".

REKLAMA
REKLAMA

Deklaraciją Vokietijos sostinėje sekmadienį ketina pasirašyti ne valstybių narių lyderiai, o trijų pagrindinių ES institucijų vadovai: A. Merkel, atstovaujanti Europos Sąjungos Ministrų Tarybai, Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso (Žozė Manuelis Barozu) ir Europos Parlamento pirmininkas Hansas-Gertas Poetteringas (Hansas Gertas Pėteringas).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pranešime nurodoma, kad V.Klausas ir viršūnių susitikimo šeimininkė A. Merkel, kurios vyriausybė parengė deklaraciją, minėtąjį dokumentą "smulkiai" aptarė.

Pasak atstovo žiniasklaidai, Čekijos prezidentas, žinomas euroskeptikas, sekmadienį vis tiek vyks į Berlyne rengiamas iškilmes.

REKLAMA

Čekijos ministras pirmininkas Mirekas Topolanekas ketvirtadienį išreiškė apgailestavimą, kad dėl Berlyno deklaracijos nebuvo surengta "atvirų diskusijų" ir primygtinai tvirtino, jog joje neturėtų būti minimas joks galutinis terminas, iki kurio turi būti susitarta dėl naujosios bloko konstitucijos.

REKLAMA

"Išreiškiau (Vokietijos pareigūnams) mūsų nusivylimą tuo, kad nebuvo jokių atvirų debatų dėl dokumento, kurio galutinės versijos mes dar nematėme", - sakė jis ketvirtadienį.

Manoma, kad A. Merkel nori, jog dėl konstitucinio proceso būtų susitarta dar iki Europos Parlamento rinkimų, kurie turėtų įvykti 2009 metais.

Čekija pirmininkavimą ES perims 2009 metais ir gali suvaidinti svarbų vaidmenį baigiant rengti bet kokią sutartį, juolab kad yra priešiškai nusiteikusi ES konstitucijos atžvilgiu. Bloko konstitucinę sutartį ratifikavo 18 šalių, tačiau procesas žlugo Prancūzijos ir Nyderlandų rinkėjams referendumuose ją atmetus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų