Jos manymu, Rusijos ateitis turi priklausyti „stiprėjančiai vidurinei klasei, kuri integruojasi su pasauliu ir yra pasipiktinusi korupcine Kremliaus politika“. C. Rice pažymi, jog tie jauni žmonės sudaro palyginti nedidelę Rusijos visuomenės dalį, bet „yra įpratę normaliai gyventi ir ko kita tikisi iš ateities“.
„V. Putinas savo valdymo tikslu laiko gerovę ir tvarką, bet atrodo, jog jis nesupranta, kad klestinti visuomenė pareikalaus ir pagarbos. Pareikšdamas, kad vėl bus prezidentas, ir prisidėdamas prie balsavimo rezultatų klastojimo per gruodį vykusius parlamento rinkimus, V. Putinas įžeidė žmones“, – rašo C. Rice.
„Neaišku, ar pokyčiai (Rusijoje) bus revoliuciniai, ar evoliuciniai“, – mano buvusi Amerikos diplomatijos vadovė. Anot jos, jeigu valdžia padarys išvadas iš pastarųjų metų ir įgyvendins net kuklias reformas, tai ji gali duoti žmonėms didelę dovaną, neturinčią precedento Rusijos istorijoje – taikius pokyčius. „Jei to nepadarys, konfliktas neišvengiamas. O Rusijos revoliucinė patirtis nėra graži“, – teigia C. Rice.