Savo knygoje buvęs CŽV direktoriaus pavaduotojas Michaelas Morellas papasakojo, kad tarnyba šalies politinei vadovybei teikė klaidingas „Al Qaeda“ ateities prognozes, tuomet vykusios arabų revoliucijos, taip vadinamojo „Arabų pavasario“ metu, rašoma „The Washington Post“.
„Mes tikėjomės ir kalbėjome apie tai tuometiniams politikams, kad nacionalinių revoliucijų sprogimas pakenks „Al Qaeda“ ir pakirs jos pagrindus,“ – rašo M. Morellas.
„Tačiau, – tęsia jis, – arabų pavasaris islamistų ekstremistams išėjo tik į gerą, tiek Artimuosiuose Rytuose, tiek Afrikoje. Sprendžiant iš kovos su terorizmu perspektyvos, arabų pavasaris virto žiema.“
Revoliucija Egipte, privertusi nuo 1981-ųjų šalį valdžiusį prezidentą Hosnį Mubaraką, įvyko 2011-ųjų pradžioje. Nepaisant to, kad H. Mubarakas išlaikė lojalų JAV politikos kursą, B. Obamos administracija palaikė demokratinius judėjimus šalyje. Tačiau 2012-ais į valdžią per rinkimus šalyje pateko islamo judėjimo „Musulmonų brolija“ atstovas Mohamedas Mursis
Pastarojo valdymas truko vos metus – 2013-ais kariuomenė perversmo metu suėmė pirmąjį rinkimuose išrinktąjį Egipto vadovą. Naujoji valdžia suėmė artimiausius M. Mursio parankinius ir pradėjo žiaurią kampaniją prieš „Musulmonų broliją“, o pati organizacija buvo pripažinta teroristine ir uždrausta. Pavyzdžiui, 2014-ųjų kovą Egipto teismas myriop nuteisė 529 M. Mursi pasekėjus. Nuteistieji buvo pripažinti kaltais teisėsaugos atstovų žudynėmis ir užpuolimais.
2015-ųjų balandį Kairo teismas buvusį prezidentą M. Mursį ir dar 12 „Musulmonų brolijos“ lyderių nuteisė 20 metų kalėjimo. Nuverstasis prezidentas, be to, kaltinamas dar dviejose bylose – valstybės išdavyste ir šnipinėjimu svetimos valstybės naudai, o taip pat dėl masinio „Musulmonų brolijos“ lyderių pabėgimo iš kalėjimo 2011-ųjų sausio revoliucijos metu.