Praėjus 223 dienoms nuo kraštutinių dešiniųjų lyderio Geerto Wilderso per rinkimus pasiektos pergalės, pribloškusios Europą ir pasaulį, D. Schoofas perima 14 metų valdžiusio Marko Rutte's pareigas. G. Wildersas buvo priverstas atsisakyti ambicijų tapti ministru pirmininku, kad nesugriūtų keblios derybos dėl koalicijos, mat kai kurie derybų partneriai manė, kad jo antimusulmoniški ir euroskeptiški pareiškimai yra pernelyg kraštutiniai, kad jis galėtų vadovauti šaliai. Vietoj to, keturi koalicijos partneriai susitarė, kad jų lyderiai nedirbs vyriausybėje, jai vadovaus 67 metų D. Schoofas, anksčiau buvęs Nyderlandų slaptosios tarnybos vadovas.
Hagos valdžios koridoriuose aistringam maratono bėgikui D. Schoofui prireiks visos ištvermės ir patirties, kad suvaldytų netvirtos koalicijos partnerius, jų ideologinius ir asmeninius konfliktus. Jis pažadėjo „ryžtingai“ įgyvendinti koalicijos planus dėl „griežčiausios kada nors priimtos prieglobsčio politikos ir išsamiausio migracijos valdymo paketo“. 26 puslapių koaliciniame susitarime, pavadintame „Viltis, drąsa ir pasididžiavimas“, taip pat raginama išnagrinėti galimybę perkelti Nyderlandų ambasadą Izraelyje iš Tel Avivo į Jeruzalę.
D. Schoofas yra sakęs, kad siekia būti „visų Nyderlandų piliečių ministru pirmininku“. Jis sakė neturįs savo partijos ir neketinąs keliaklupsčiauti prieš G. Wildersą. Pasak apžvalgininkų, G. Wildersas bus užsiėmęs kontroliuoti savo paties Laisvės partiją, tad D. Schoofui bus suteikta erdvė.
Būdamas šnipų vadas, D. Schoofas atliko pagrindinį vaidmenį krizinėse situacijose, vadovavo Nyderlandų tyrimui dėl „Malaysia Airlines“ reiso MH17 numušimo 2014 m. liepą virš karo draskomos Ukrainos. Visi 298 lėktuvu skridę žmonės, 196 jų buvo olandai, žuvo, kai į lėktuvą iš prorusiškų kovotojų valdomos teritorijos buvo paleista Rusijos BUK vidutinio nuotolio raketa.
Buvęs Darbo partijos narys D. Schoofas susilaukė kairiojo sparno opozicijos lyderio Franso Timmermanso palaikymo, nors vis dėlto šis apibūdino D. Schoofą kaip „akivaizdžiai G. Wilderso kandidatą“. Olandai pakrypo į dešinę, kai kraštutinių dešiniųjų partijų populiarumas padidėjo keliose Europos šalyse. Prancūzijoje per pirmąjį rinkimų ratą sekmadienį pergalę iškovojo Marine Le Pen kraštutinių dešiniųjų Nacionalinis sambūris (RN).
Nyderlanduose pasibaigė 14 metų trukęs ministro pirmininko M. Rutte‘s valdymas, rekordinis šalyje. M. Rutte, garsėjęs tuo, jog į darbą važiuodavo dviračiu, dažnai kramsnodamas obuolį, bus kitas NATO generalinis sekretorius. Aljansas turi būstinę Briuselyje.