S. Berlusconi, Italija
Milano teismas birželio 24 dieną nuteisė buvusį šalies premjerą. Politikas buvo kaltinamas prisidėjęs prie nepilnamečių prostitucijos ir piktnaudžiavęs savo tarnybine padėtimi. Be to, teismas nusprendė, kad S. Berlusconi daugiau niekada negalės užimti valstybines pareigas.
Charlesas Tayloras, Liberija
Buvęs Liberijos prezidentas Ch. Tayloras buvo sulaikytas 2006 metais Nigerijos teritorijoje. Jis buvo apkaltintas kankinimais, žudymais, žalojimais, pasityčiojimais iš žmonių, prievartavimais, vaikų mobilizavimu kariniams veiksmams ir kitais nusikaltimais prieš taikius Siera Leonės gyventojus. 2012 metais teismas Ch. Taylorui skyrė 50 metų kalėjimo.
Hosni Mubarakas, Egiptas
2012 metų birželio 2 dieną buvęs Egipto prezidentas buvo nuteistas iki gyvos galvos už tai, kad davė įsakymą prieš taikius demonstrantus Kaire panaudoti koviniu šovinius. Šiuo metu H. Mubarakas yra dar mažiausiai trijų teismo bylų figūrantas.
Nicolae Ceausescu, Rumunija
Kai 1989 metų gruodį Rumunijoje prasidėjo revoliucija, N. Ceausescu, šalies prezidentas nuo 1974 iki 1989 metų, kartu su savo žmona bėgo iš Bucharesto, bet buvo sučiupti ir suimti. N. Ceausescu buvo apkaltintas genocidu, kainavusiu 60 tūkstančių žmonių gyvybes, ir daugybe kitų nusikaltimų. Teismas tiek jį, tiek jo žmoną nuteisė sušaudymui. Sprendimas netrukus buvo įvykdytas.
Jacquesas Chiracas, Prancūzija
2011 etų gruodį Paryžiaus teismas nuteisė buvusį šalies prezidentą dvejiems metams lygtinai. Prezidentas apkaltintas kūręs fiktyvias darbo vietas, kai dirbo Paryžiaus merijoje. Pasak teismo sprendimo, J. Chiracas yra kaltas dėl „visuomeninių lėšų iššvaistymo“, „piktnaudžiavimu pasitikėjimu“ ir „piktnaudžiavimu pareigomis, siekiant naudos sau“.
Saddamas Husseinas, Irakas
S. Husseinas, buvęs Irako prezidentas, buvo nuverstas 2003 metais po JAV invazijos. 2006 metų lapkričio 5 dieną Aukščiausias kriminalinis Irako teismas nuteisė S. Husseiną mirties bausme už nusikaltimus prieš Irako žmones. Gruodžio 30 dieną nuosprendis buvo įvykdytas.
Moshe Katsavas, Izraelis
M. Katsavas, buvęs Izraelio prezidentas, 2011 metų kovą buvo nuteistas Tel Avivo teismo septynerių metų laisvės atėmimo bausme. Jis pripažintas kaltu dėl dviejų savo pavaldinės išprievartavimų, seksualinių priekabiavimų, netinkamo elgesio ir bandymų priešintis tyrimui.
Wojciechas Jaruzelskis, Lenkija
W. Jaruzelskį, Lenkijos prezidentą 1989-1990 metais po 1990 metų ne kartą buvo bandyta patraukti baudžiamojon atsakomybėn dėl jo veiklos gynybos ministro poste. 2008 metais pagaliau prasidėjo teismo procesas. Jis buvo kaltinamas vadovavimui ginkluoto pobūdžio nusikalstamai grupuotei. 2011 metais tapo žinoma, kad Lenkijos teismas išbraukė W. Jaruzelskį iš kaltinamųjų sąrašo.
Slobodanas Milosevicius, Jugoslavija
1999 metais Hagos tribunolas pateikė kaltinimui buvusiam Jugoslavijos prezidentui S. Miloseviciui dėl karo nusikaltimų Kosove. 2001 metais S. Milosevicius buvo suimtas. 2006 metais jis buvo rastas negyvas savo kameroje Hagos tribunolo kalėjime. Jis mirė nuo širdies priepuolio.
Manuelis Noriega, Panama
Buvęs Panamos lyderis buvo sučiuptas 1990 metais, kai į šalį įsiveržė amerikiečiai. 1992 metais jis nuteistas 40 metų laisvės atėmimo bausmė už reketavimą ir kyšininkavimą. Vėliau bausmė buvo sušvelninta už gerą elgesį – iš pradžių iki 30 metų, o vėliau ir iki 17,5 metų.
Augusto Pinochetas, Čilė
Buvęs Čilės prezidentas A. Pinochetas 1998 metais ketino darytis operaciją vienoje iš privačių Londono klinikų. Ten ir buvo suimtas. Jam buvo pateikti kaltinimai dėl daugiau nei 100 įvairių epizodų, susijusių su žmogžudystėmis, pagrobimais ir žmonių kankinimais. 2001 metais teismas pripažino A. Pinochetą kenčiančiu nuo silpnaprotystės, todėl jis buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės.