Pasak Libano sveikatos apsaugos ministro, antradienį ir trečiadienį per precedento neturinčius išpuolius visame Libane sprogo šimtai ryšio prietaisų, o per šiuos sprogimus žuvo mažiausiai 37 žmonės ir daugiau kaip 3 tūkst. buvo sužeisti.
Kilo klausimų ir spėlionių, iš kur tie prietaisai atsirado ir kaip jie buvo nusiųsti „Hezbollah“.
„Kartu su mokesčių institucijomis ir Vidaus reikalų ministerija atliekami patikrinimai, siekiant nustatyti galimą Bulgarijoje registruotos bendrovės vaidmenį tiekiant „Hezbollah“ ryšių įrangą“, – sakoma Bulgarijos valstybės saugumo agentūros (SANS) pranešime.
Agentūra teigė, kad nėra jokių duomenų, jog šie įrenginiai į Europos Sąjungą pateko per Bulgariją, ir pridūrė, kad muitinė neužregistravo „minėtų prekių“.
Šie komentarai buvo paskelbti po to, kai Vengrijos naujienų svetainės „Telex“ straipsnyje buvo cituojami anoniminiai šaltiniai, tvirtinantys, kad Sofijoje įsikūrusi bendrovė „Norta Global“ importavo pranešimų gaviklius ir organizavo jų pristatymą „Hezbollah“.
Taivano bendrovė „Gold Apollo“, kurios prekės ženklas buvo ant prietaisų, neigė juos pagaminusi ir pirštu bedė į Budapešte įsikūrusią savo partnerę „BAC Consulting KFT“.
Tačiau Budapeštas teigė, kad ta bendrovė „yra prekybos tarpininkė, neturinti gamybos ar veiklos vietos Vengrijoje“.
Su „Norta Global“, kuri nuo 2022 metų balandžio yra įtraukta į Sofijos prekybos registrą, susisiekti kol kas nepavyko.
Įmonė, priklausanti norvegui Rinsonui Jose (Rinsonui Josei), praėjusiais metais už valdymo konsultacijų paslaugas gavo 650 tūkst. eurų pajamų.