Jungtinės Karalystės jūrų prekybos operacijų saugumo agentūra savo svetainėje pranešė, kad „į laivą iš viršaus pataikė raketa“, tačiau daugiau informacijos nenurodė.
Britų jūrų rizikos vertinimo bendrovės „Ambrey“ teigimu, po Maršalo Salų vėliava plaukiančio JAV priklausančio sausakrūvio denyje kilo gaisras, tačiau laivas tebėra tinkamas plaukti, o apie nukentėjusiuosius nepranešama.
Bendrovė „įvertino, kad tai buvo išpuolis prieš JAV interesus, įvykdytas keršijant už JAV kariuomenės smūgius hučių smogikų pozicijoms Jemene“, – nurodė „Ambrey“, pridurdama, jog buvo nustatyta, kad laivas „nėra susijęs su Izraeliu“.
Irano remiami hučiai, sekmadienį į JAV karinį laivą paleidę sparnuotąją raketą, kuri buvo sėkmingai numušta, šio įvykio komentuoti nepuolė. Sukilėliai su Izraeliu siejamus laivus puldinėja protestuodami prieš Izraelio karą su „Hamas“.
JAV ir britų pajėgos penktadienį sudavė keletą smūgių sukilėlių taikiniams visame Jemene, pakurstydamos nuogąstavimus, kad Izraelio karas su Palestinos smogikų grupuote „Hamas“ gali apimti visą regioną.
ES sunerimusi, kad išpuoliai Raudonojoje jūroje gali paskatinti infliaciją
Europos Sąjungos ekonomikos komisaras Paolo Gentiloni pirmadienį perspėjo, kad, hučiams puldinėjant Raudonąja jūra plaukiančius laivus, šalių bloke gali išaugti energijos kainos ir infliacija.
„Žinome, kad metų pradžioje fiksuojamas nedidelis ekonomikos augimas, gerų naujienų yra ir darbo rinkoje, tačiau vis labiau nerimaujama dėl neigiamos rizikos, kurią kelia geopolitinė įtampa“, – susitikimo su ES finansų ministrais metu sakė P. Gentiloni.
P. Gentiloni teigimu, „tai, kas vyksta Raudonojoje jūroje... kol kas pasekmių energijos kainoms ir infliacijai neturėtų turėti“.
„Tačiau mes manome, kad šiuos vykius derėtų atidžiai stebėti, kadangi tokios pasekmės gali atsirasti ateinančiomis savaitėmis“, – sakė jis.
Įtampa Raudonojoje jūroje išaugo po to, kai Jungtinės Valstijos ir Didžioji Britanija Jemene sudavė keletą smūgių tarptautinius laivus puldinėjantiems hučių sukilėliams.
Irano remiami hučiai, teigdami, kad veikia solidarumo su Gaza vardan, vis dažniau bepiločiais orlaiviais ir raketomis puola Raudonąja jūra plaukiančius laivus, kuriuos jie įtaria susijus su Izraeliu.
Raudonąja jūra plukdoma maždaug 12 proc. viso pasaulio komercinių krovinių. Tačiau po lapkričio viduryje prasidėjusių išpuolių daugelis laivybos bendrovių nusprendė laivus siųsti ilgesniu maršrutu aplink Afriką. Dėl to buvo sutrikdyta tiekimo sistemų veiklą ir atsirado stimulas didėti infliacijai.