Pasinaudodama laikraščio „The Sunday Telegraph“ skiltimi, ji sakė, kad jos vyriausybė „toliau tęs darbą“, nepaisydama Aukštojo teismo sprendimo, pagal kurį ji turi siekti parlamento pritarimo prieš inicijuodama išstojimo procesą.
Pasak T.May, vyriausybė tikisi pasiekti šio sprendimo anuliavimą Aukščiausiajame Teisme, nes ant kortos pastatytas svarbus principas.
Ji sako, kad parlamentas balsavo už tai, jog sprendimas dėl narystės ES būtų atiduotas „į žmonių rankas“ per birželio 23 dienos referendumą. Anot T.May, referendume buvo aiškiai nubalsuota už išstojimą ir šį pasirinkimą reikia gerbti.
„Brexit“ suteikia „didesnių nacionalinių galimybių kurti drąsią, užtikrintą, globalią ateitį Britanijai“, sakė T.May, kuri per sunkią kampaniją prieš referendumą agitavo už tai, kad šalis liktų Europos Sąjungoje.
Sekmadienį T.May su verslo lyderių delegacija išvyksta į Indiją – vykdyti savo, kaip ministrės pirmininkės, pirmosios prekybos misijos – akcentuoti „santykių ... su draugais ir sąjungininkais užsienyje“ svarbą.
Nepaisant T.May optimizmo, Aukštojo teismo sprendimas gali uždelsti „Brexit“ procesą, kurį T.May žadėjo oficialiai inicijuoti iki kovo pabaigos. Kai kurie parlamento nariai spaudžia ją išdėstyti parlamentui Britanijos derybines pozicijas, bet ji atsisako tai padaryti.
Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderio pareigas einantis Nigelas Farage'as (Naidželas Fareidžas) sekmadienį sakė, kad šalyje galimi neramumai, jei rinkėjai jaus, jog trukdoma įgyvendinti jų valią.
„Tikėkit manim, jeigu žmonės šioje šalyje galvos, kad bus apgauti, kad bus išduoti, tada pamatysime tokį politinį pyktį, kokio nė vienas per savo gyvenimą niekada nesame matę“, – sakė jis BBC.