Didžioji Britanija antradienį tapo pirmąja valstybe, pasiūliusia įstatymo projektą, kuriame numatomi įpareigojami šiltnamio efektą sukeliančių dujų limitai.
Įstatymo dėl klimato kaitos projekte vyriausybė nurodo, kad iki 2050 metų į atmosferą išmetamo anglies dvideginio kiekis turi būti sumažintas 60-čia proc., išdėsto penkerių metų biudžetą šių dujų išmetimui mažinti ir numato įsteigti nepriklausomą kontrolės komisiją, kuri kasmet tikrintų padarytą pažangą.
Ministras pirmininkas Tony Blairas (Tonis Bleras) 2005 metais, kai vadovavo Didžiajam aštuonetui (G-8), klimato kaitos klausimą įtraukė tarp pirmųjų tarptautinės darbotvarkės klausimų, o dabar Britanija, suintensyvinusi kampaniją už naują pasaulinį paktą dėl klimato šiltėjimo, kuris pakeistų Kioto protokolą, gali tapti pirmąja valstybe, kuri taršą šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis ribos įstatymais.
"Esminga tai, kad Klimato kaitos įstatymas, kuris toks yra pirmasis, ... demonstruoja mūsų ryžtą, kad šis vadovaujamas vaidmuo būtų tęsiamas", - sakė aplinkos ministras Davidas Milibandas (Deividas Milibandas).
Įstatymo projekte taip pat numatomas tarpinis teisinis įpareigojimas iki 2020 metų anglies dvideginio išmetimą sumažinti 26-32 procentais.
Įstatymo projektą, kuris įstatymu taps tik kitais metais, dar svarstys visuomenė ir parlamentas, bet aplinkosaugininkai nori, kad būtų numatyta iki 2050 metų taršą sumažinti 80-čia proc. ir kad būtų nustatytas 3 proc. mažinimas kiekvienais metais.