Tyrime, kuris apima kelias kitas studijas, mokslininkai nustatė, kad atmaina, geriau žinoma B.1.1.7 kodu, gali būti 30-70 proc. mirtingesnė už „originalią“ atmainą.
Ankstesni tyrimai jau nustatė, kad Didžiosios Britanijos, arba kitaip vadinama „Kento“ atmaina yra gerokai lengviau plintanti. Praėjusį mėnesį šios šalies premjeras Borisas Johnsonas patvirtino, kad „tai taip pat gali būti susiję ir su didesnių mirtingumu“.
Naujasis atradimas patvirtino mokslininkų nuogąstavimus, skelbiama „Business Insider“, bet jie taip pat priminė, kad galutinėms išvadoms pateikti yra būtini išsamesni tyrimai.
Britų atmaina siaučia ir JAV
Kento koronaviruso atmaina jau išplito visame pasaulyje. Šiuo metu oficialiais duomenimis ji aptikta 82 šalyse, rašoma „The New York Times“. Neseniai paviešintame tyrime skelbiama, kad JAV ši atmaina plito taip sparčiai, kad jos atvejų skaičius dvigubėjo kas 10 dienų. Manoma, kad B.1.1.7 taps dominuojančia atmaina JAV jau šių metų kovo mėnesį.
Vasario 15-ąją Naujoji Zelandija buvo priversta uždaryti dalį miesto karantinui, kuomet paaiškėjo, kad trys naujai užsikrėtę atvejai yra būtent Kento koronaviruso atvejai.
Tyrimas taip pat atskleidė, kad Didžiosios Britanijos atmaina yra nuo 35 iki 45 proc. lengviau persiduodanti už kitas atmainas, kurios yra JAV. Mokslininkai taip pat išsakė nerimą, kad ši atmaina ir toliau mutuos į tokią, kurios neveiks dabartinės vakcinos.
Mokslininkai kol kas tiksliai nenustatė ar Kento COVID-19 atmaina yra mirtingesnė už kitas. Viena iš versijų tvirtina, kad užsikrėtę ja asmenys galimai gauna didesnį viruso kiekį, o tai yra siejama su sunkesne COVID-19 ligos eiga.