Pasak aktyvistų, šis trečiadienį išaiškėjęs incidentas pakurstys Britanijoje gyvenančių europiečių nuogąstavimus.
Tarp įspėjimus gavusių asmenų yra suomių istorikė Eva Johanna Holmberg, dirbanti Londono Karalienės Marijos universitete.
Ministerijos laišką ji sakė gavusi praėjusią savaitę. Jame buvo rašoma, kad jeigu ji per mėnesį neišvyks iš šalies, ministerija turės duoti „nurodymus dėl pašalinimo“.
Laiške sakoma, kad E.J.Holmberg, kuri yra ištekėjusi už brito ir daug metų gyvena Britanijoje, dabar yra „asmuo, kurį galima sulaikyti pagal Imigracijos aktą“.
„Negalėjau patikėti savo akimis“, – trečiadienį transliuotojui BBC pasakojo A.J.Holmberg, kuri sakė susisiekusi su advokatu ir paklaususi, ar gali apskųsti deportaciją.
Tačiau dėl jos atvejo kilus triukšmui, Vidaus reikalų ministerija trečiadienį buvo priversta atsiprašyti už klaidą.
„Kalbėjomės su p. Holmberg, kad atsiprašytume už tai ir patikintume, kad ji gali likti JK“, – sakoma ministerijos pareiškime.
Atstovas sakė, kad buvo išsiųsta maždaug 100 panašių laiškų.
„Mes susisiekėme su visais, kurie gavo šiuos laiškus, ir paaiškinome, kad jie gali jų nepaisyti, – sakė jis. – Mes absoliučiai aiškiai sakome, kad ES piliečių, gyvenančių JK, teisės lieka nepakitusios.“
Britanija derasi su ES dėl JK gyvenančių ES piliečių ir Bendrijoje gyvenančių britų būsimo statuso po „Brexit“.
Imigracija buvo vienas pagrindinių „Brexit“ kampanijos klausimų ir ministrė pirmininkė Theresa May žadėjo sumažinti į Britaniją atsikraustančių ES piliečių skaičių.
„Tai gėdinga“, – sakė proeuropietiškos kampanijos grupės „Open Britain“ vadovas Jamesas McGrory.
„Nenuostabu, kad daugelis ES piliečių nerimauja dėl savo būsimo statuso JK, kuomet girdi apie žmones, turinčius visas teises būti čia, (bet) gaunančius laiškus, kuriuose jiems grasinama deportavimu“, – sakė jis.