• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžioji Britanija, matydama sunkią Italijos situaciją, ruošiasi imtis atitinkamų veiksmų kovoje su koronavirusu. Tokie veiksmai primena pasirengimą karui su nematomu priešu: perdaromos ligoninės, viešosioms reikmėms pritaikomos privačios įstaigos, gamybiniai pajėgumai.

Didžioji Britanija, matydama sunkią Italijos situaciją, ruošiasi imtis atitinkamų veiksmų kovoje su koronavirusu. Tokie veiksmai primena pasirengimą karui su nematomu priešu: perdaromos ligoninės, viešosioms reikmėms pritaikomos privačios įstaigos, gamybiniai pajėgumai.

REKLAMA

Didžiosios Britanijos sveikatos reikalų ministras Mattas Hancockas perspėjo, kad šalis turės imtis „gana neįprastų intervencijų, kurių paprastai neišvysite taikos metu“.

1. Viešbučio kambariai

Sveikatos reikalų ministras M. Hancockas pareiškė, kad tušti viešbučiai visoje šalyje padės sumažinti ligoninėms kylančią grėsmę būti perpildytomis. Ministro teigimu, tai leis sutaupyti lėšų ir nestatyti naujų laikinų ligoninių, o išnaudoti erdves, „kurios tik ir laukia žmonių“. 

Jis taip pat neatmetė galimybės pasinaudoti ir karo lauko ligoninių pagalba, rašoma BBC. 

Sveikatos sekretoriaus teigimu, jam daugiau nerimo kelia pakankamo kiekio personalo ir įrangos užtikrinimo klausimas, o ne tai, kur bus suguldyti ligoniai. 

REKLAMA
REKLAMA

„Svarbiausia yra ne tik vieta, bet ir užtikrinti, kad yra ten taip pat yra pakankamai įrangos ir pasirengusių medikų“, – BBC cituojamas politikas. 

REKLAMA

Viešbučių tinklas „Best Western“ jau paskelbė, kad ketina kai kuriuos sau priklausančius pastatus pritaikyti laikinų ligoninių paslaugai.

2. Darbo partijos ir GMB profsąjungos pasiūlė valdžiai pasinaudoti ištaigingų privačių ligoninių tuščiomis lovomis, kad būtų sumažintas krūvis valstybinėms ligoninėms.

Britų vyriausybė jau patvirtino, kad medicinos paslaugų teikimo reikmėms bus išsinuomota apie tūkstantį lovų privačiose ligoninėse, jeigu tik tam iškils būtinybė. 

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau GMB profsąjunga ragina šias lovas „nacionalizuoti“ šalies medicinos apsaugos reikmėms.

„Tai yra visuomenės sveikatos kritinė padėtis, o ne privačių sveikatos priežiūros įstaigų verslo galimybė pelnytis iš nelaimės“, – aiškinama jų pranešime. 

3. Automobilių fabrikuose gaminamą plaučių ventiliacijos įranga

Koronavirusas kritiniais atvejais stipriai pažeidžia plaučių veiklą, todėl prireikia plaučių ventiliavimo įrangos. Sparčiai augant ligonių skaičiui tokios įrangos gali prireikti daug ir labai greitai. Didžiosios Britanijos turimų 5 tūkst. ventiliatorių gali neužtekti patenkinti visų pacientų poreikius. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M. Hancockas paklaustas, ar vykdomos derybos su karo pramone ir automobilių gamintojais dėl savo pajėgumų pritaikymų medicinos įrangos gamybai, atsakė: „Taip, mes kalbamės su visomis šiomis bendrovėmis“. 

Tačiau Didžioji Britanija žada gamintis ventiliatorius ne tik sau. M. Hancockas siūlo įrangą gaminti ir eksportui – toms šalims, kurioms jos prireiktų. 

REKLAMA

Pramonės atstovai, jau nuo vasario išgyvenantys paklausos jų produkcijai stygių, noriai sutiko „daryti ką tik reikia precedento neturinčio šaliai atvejo metu“. 

4. Operacinės transformuojamos į palatas

Didžiosios Britanijos sveikatos reikalų ministras taip pat patvirtino, kad operacinės, atšaukus visas neskubias operacijas, gali būti naudojamos koronaviruso ligonių poreikiams. 

Operacinėse dažniausiai yra deguonies lygio žmogaus organizme palaikanti įranga, tai leidžia gana paprastai jas paversti reanimacijos palatomis koronavirusu sergantiems pacientams.

REKLAMA

„Ši priemonė yra viena pirmųjų, kurių mes planuojame imtis“, – cituojamas ministras.

5. Nauji darbuotojai ir iškviečiami į pagalbą jau pasitraukę iš darbo rinkos medikai

Be patalpų ir įrangos išlieka medikų darbo jėgos klausimas. Sveikatos ministras patikino, kad vyriausybė nori pradėti „sugrįžk į tarnybą“ programą – skatins vėl pradėti darbus jau išėjusius į pensiją medikus. 

Be to, žadama perkvalifikuoti kitus gydytojus darbui su koronaviruso pasekmėmis kovoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų