Belieka tik spėlioti, kaip į šį politiką britai reaguos dabar, mat šįryt paviešintas nuslėptas jo straipsnis, kuriame jis pats aprašo šalies laukiančias grėsmės, jei bus pasirinktas „Brexit“ scenarijus. Kai kurie analitikai jau vadina B. Johnsoną dviveidžiu, kuris puikiai suprasdamas, kad šalies laukia problemos, savo politinius interesus iškėlė aukščiau piliečių gerovės.
„Ar jums gėda dėl šio straipsnio, pone B. Johnsonai?“, - klausia žurnalistai.
„Visi tuo metu bandė apsispręsti – palikti Europos Sąjungą, ar ne. Ir tai visiška tiesa, kad vasarį aš dėl to galynėjausi su savimi kaip ir daugelis žmonių šioje šalyje. Parašiau ilgą straipsnį, kuris pasirodė visur, raginantį išstoti, ir tuomet ėmiau savęs klausti, ar galiu parašyti alternatyvų straipsnį jam. Taigi parašiau iš dalies savo pirmąjį straipsnį parodijuojantį tekstą, kuris šįryt netikėtai papuolė į laikraščius. Aš vis dar manau, kad žmonės pasielgė teisingai balsuodami už išstojimą iš Europos Sąjungos. Tą mes ir padarysime. Paversime tai didele sėkme“, - į nieką nekreipdamas dėmesio sako Borisas Johnsonas.
Tačiau dabar į klausimus apie ekonominį šoką B. Johnsonas jau nebeatsako. Jis nekomentuoja ir kitų straipsnyje išdėstytų minčių, kad jam akivaizdu, jog „Brexit“ gali lemti Škotijos atsiskyrimą ir išaugusią Rusijos agresiją. Dabar pačiam B. Johnsonui tenka ieškoti būdų, kaip stabdyti Rusiją, ar bent jau parodyti Vakarų pasauliui, kad jis tai bando padaryti.
Štai jau šiandien paskelbta, kad Didžiojoje Britanijoje buvo įšaldytos visos anglų kalba transliuojančios Rusijos propagandinės televizijos „RT“ sąskaitos. Kol kas nežinia, koks oficialus to motyvas, tačiau Kremliui tarnaujančio kanalo vadovybė pareiškė, kad tuo Jungtinėje Karalystėje esą siekiama riboti žodžio laisvę.
Šis incidentas įvyko kaip tik tuo metu, kai Jungtinėje Karalystėje lankosi Kremliaus ir V. Putino artimas rėmėjas patriarchas Kirilas. Jis – pirmasis šioje šalyje apsilankęs Rusijos stačiatikių bažnyčios patriarchas, kuris per keturių dienų vizitą čia vadovaus pamaldoms ir netgi susitiks su karaliene Elžbieta II-ąja.
Dėl šio vizito karalystei negailima kritikos. Dar praėjusią savaitę Borisas Johnsosas aiškino, kad Rusijai gresia tapti „atstumtąja valstybe“ dėl jos veiksmų Sirijoje, o štai jau šiandien ten iškilmingai priimamas V. Putino sąjungininkas Kirilas, kuris yra sakęs, kad Rusijos vaidmuo Sirijoje yra „itin sąžiningas ir garbingas“.