15 narių Saugumo Taryba, kurioje yra ir Kinija, Pchenjano sąjungininkė, „griežtai smerkia“ Šiaurės Korėją, atlikusią branduolinį bandymą, kuris apibūdintas kaip „aiški grėsmė tarptautinei taikai ir saugumui“.
JAV ir Pietų Korėjos gynybos ministrai perspėjo Pchenjaną, kad šiam gresia „padariniai“
Netikėtai Šiaurės Korėjoje atliktas branduolinis bandymas „turės turėti padarinių“ šiai atsiskyrėliškai šaliai, pareiškė JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris (Aštonas Karteris), taip telefonu sutaręs su savo kolega Pietų Korėjos gynybos ministru.
„Sekretorius Carteris patvirtino tvirtą Jungtinių Valstijų įsipareigojimą Pietų Korėjos gynybai bei (pasakė), kad šis įsipareigojimas apima visas išplėstines Jungtinių Valstijų turimas atgrasymo priemones“, – sakoma Pentagono pranešime apie A.Carterio pokalbį su Pietų Korėjos gynybos ministru Han Min-koo (Han Minku).
„Carteris ir Hanas sutarė, kad Šiaurės Korėjos provokacijos turi turėti padarinių“, – pažymima pranešime, bet daugiau nedetalizuojama.
A.Carteris lapkritį lankėsi Seule bei Demilitarizuotoje zonoje (DMZ) tarp abiejų Korėjų. Tada jis susitiko su Han Min-koo ir pakartojo, kad Jungtinės Valstijos visada rėmė, remia ir rems Pietų Korėją.
Piety Korėjoje dislokuota apie 28 500 JAV karių; abiejų šalių kariškiai palaiko glaudžius ryšius.
Abiejų šalių gynybos ministrai „pažadėjo, kad abi pusės koordinuos atitinkamą aljanso atsaką į šias provokacijas“.
„Sekretorius Carteris ir ministras Hanas susitarė, kad bet koks tokio pobūdžio bandymas yra nepriimtina ir neatsakinga provokacija, taip pat yra skandalingas tarptautinės teisės pažeidimas bei grėsmė taikai ir stabilumui Korėjos pusiasalyje bei visame Azijos ir Ramiojo vandenyno regione“, – nurodoma pranešime.