Žurnalas „Foreign Policy“ pristato sąrašą vyrų, kurių elgesys kelia nemažai problemų itin įtakingus postus užėmusiems ar užimantiems tėvams. Vienas nešlovę tėvui užtraukė savo sadistiniais polinkiais, kitas tiesiog norėjo pabėgti nuo maniakiško tėvelio į Disneilendą, o dar kitas, saugomas įtakingo tėvo, nesivaržydamas siautėjo Vakarų Europoje.
Šeichas Issa bin Zayedas al-Nayhanas
Tėvas: Zayedas bin Sultanas al-Nahyanas – buvęs Abu Dabio lyderis ir buvęs Jungtinių Arabų Emyratų prezidentas.
Amžius: nežinomas
Blogas elgesys. Nors šeichas Issa, kurio brolis Khalifas yra dabartinis Abu Dabio vadovas, neužima jokio oficialaus posto vyriausybėje, jis yra vienas iš įtakingiausių nekilnojamo turto vystytojų visuose emyratuose. Anksčiau jis labiausiai išgarsėjo Al Hakemos bokšto statybomis. Šis masyvus kompleksas buvo skirtas Issos tėvui atminti. Tačiau viena naktis dykumoje ir vaizdo juostoje užfiksuotos tos nakties akimirkos lėmė, kad šeicho Issos vardas dabar yra siejamas su sadizmu ir piktnaudžiavimu galia.
„ABC News“ turimoje vaizdo juostoje matoma, kaip grupė vyrų, kurių gretose yra ir pats šeichas, kankina afganistanietį prekeivį javais. Šeichas kaltino prekiją, kad šis jį apgavo. Vaizdo juostoje, kuri, kaip įtariama nufilmuota dykumoje esančioje šeicho rančoje, matoma, kaip Issa iš automato šaudo greta prekijo, kiša smėlį į jo burną, kankina elektra, kiša į ugnį ir beria druską ant atvirų žaizdų.
Vaizdo juostą „ABC News“ gavo iš vieno Issos buvusio verslo partnerio, kuris su šeichu bylinėjasi dėl įvairių verslo sandėrių. Vyras teigia turįs įrodymų dėl dar 25 kankinimų, kuriuose dalyvavo šeichas. Jungtinių Arabų Emyratų vidaus reikalų ministras, kuris yra Issos brolis, pripažino, kad vaizdo juostoje yra užfiksuotas būtent Issa bin Zayedas. Issai buvo paskirtas namų areštas, o tai itin reta priemonė prieš karališkosios šeimos narį. Prireiks žymiai daugiau nei vieno pastatyto dangoraižio, kad iš al-Nahyanų šeimos puslapio būtų ištrinti gėdingi įrašai apie šeicho Issos elgesį.
Tėvas: Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Ilas
Amžius: 38
Blogas elgesys. Augti žinant, kad tavo tėvas yra ekscentriškas, branduolinį ginklą turintis egomaniakas, privertęs tavo motiną išsiskirti su savo vyru, kai Brangusis lyderis ją nusižiūrėjo, tikrai nėra lengva. Negalima kaltinti Kim Jong Namo, kad jis kurį laiką norėjo tiesiog dingti iš Šiaurės Korėjos. Tačiau viską sujaukė neapgalvota kelionė į Disneilendą.
2001 metais Kim Jong Namas kartu su savo žmona ir sūnumi buvo pagautas Tokijo Naritos oro uoste, kai atvyko į Japonijos teritoriją si suklastotu Dominikos respublikos pasu, kuriame buvo įrašytas Pang Xiongo vardas. Išvertus iš kinų kalbos, šis vardas reiškia „stora meška“. Policijai, sulaikytas Šiaurės Korėjos diktatoriaus sūnus pareiškė norėjęs vykti į Disneilendą.
Šis incidentas buvo skaudus pažeminimas Kim Jong Namo tėvui, kuris po vizito Europoje ir susitikimo su JAV valstybės sekretore Madeline Albright turėjo retą progą mėgautis tarptautinėje žiniasklaidoje skelbiamomis pozityviomis naujienomis apie save. Ši kelionė galėjo kainuoti Kim Jong Namui Šiaurės Korėjos lyderio postą, nes dabar oficialių Brangiojo lyderio įpėdiniu yra skelbiamas jaunesnysis Kim Jong Namo brolis Kim Jong Unas.
Vyras, kuris kaip manoma buvo Kim Jong Namas, praėjusį mėnesį, viešėdamas Makau lošimo namuose, davė interviu Japonijos televizijai ir pareiškė nesirūpinąs tuo, kas taps jo tėvo įpėdiniu. Kim Jong Namas neigė, kad yra išsiųstas iš šalies ir aiškino besilankąs Makau tik savo malonumui.
Tėvas: Libijos lyderis Muammaras al-Qaddafis
Amžius: 33
Blogas elgesys. Pulkininkas M. Qaddafis pastaruoju metu žymiai pakeitė savo diplomatinę politiką ir siekia pagerinti šalies įvaizdį tarptautinėje bendruomenėje ir suartėti su Vakarais. Tačiau didžiausia kliūtimi siekiant šio tikslo gali tapti audringus vakarėlius mėgstantis jo sūnus Hannibalas.
Pirmą kartą policijos radaruose Hannibalas atsidūrė 2004 metais, kai Paryžiuje buvo pagautas neblaivus priešpriešine eismo juosta Eliziejaus laukuose vairuojantis savo automobilį „Porsche“. Automobilis skriejo daugiau nei 100 kilometrų per valandą greičiu. Hannibalas, kuris tuo metu Kopenhagoje studijavo verslo vadybą, buvo paleistas, nes turėjo diplomatinę neliečiamybę. Po poros mėnesių policija buvo iškviesta į vieną iš Paryžiaus viešbučių, kuriame Hannibalas mušė savo merginą. Jaunasis Qaddafis išsitraukė savo pistoletą, tačiau policijai pavyko ginklą atimti. Netrukus po to, kai buvo paleistas, Hannibalas ir vėl turėjo reikalų su policija, nes jau kitame viešbutyje laužė baldus. Vėliau jis buvo apkaltintas užuolimu.
Panašu, kad net ir po šio atvejo Hannibalas nepasimokė. Praėjusiais metais jis buvo sulaikytas Šveicarijoje, kur viename Ženevos viešbučių sumušė 2 savo patarnautojus. Muamaras Qaddafis į sūnaus sulaikymą atsakė pareikšdamas diplomatinį protestą ir iš šalies išsiųsdamas Šveicarijos diplomatus.
Hu Haifengas
Tėvas: Kinijos prezidentas Hu Jintao
Amžius: 38
Blogas elgesys. Iki šių metų už Kinijos ribų apie Haifengą girdėjo mažai žmonių. Pramoninių skaitytuvų kompanijos „Nuctech“ prezidentas naudojosi savo tėvo ryšiais turtams kaupti. Būtent jo kompanija laimėjo konkursą, kuris leido tiekti Kinijos oro uostams saugumo skaitytuvus. Iki šio mėnesio Haifengas beveik nepatekdavo į laikraščius. Tačiau liepos mėnesį Namibijos vyriausybė paskelbė, kad „Nuctech“ yra pagrindinis taikinys korupcijos byloje.
Namibijos prokurorai teigia, kad „Nuctech“ papirko pareigūnus, kad laimėtų teisę tiekti Namibijos oro uostams ir muitinėms savo skaitytuvus. Nors Haifengas byloje ir nebuvo įvardytas kaip įtariamasis, Namibijos generalinis prokuroras pats asmeniškai atvyko į Pekiną, kad paprašytų Kinijos prezidento sūnų tapti liudininku byloje.
Ši byla buvo dar vienas šaukštas deguto Hu Jintao medaus statinėje. Prezidentas privalėjo išvykti iš Didžiojo aštuoneto susitikimo, nes Sindziango provincijoje kilo etninės riaušės. Kai buvo paskelbtos naujienos apie Haifengo kompanijos įsivėlimą į korupcijos skandalą, Kinijos žiniasklaida vienbalsiai ėmė ignoruoti šią žinią. Vyriausybė paliepė visiems interneto paieškos portalams nerodyti rezultatų, susijusių su šiais raktažodžiais: Hi Haifengas, Namibija, Namibijos tyrimas dėl korupcijos, tyrimas dėl „Nuctech“ kyšininkavimo, pietų Afrikos tyrimas dėl kyšių. Faktas, kad Haifengo svainis yra didžiausio interneto paieškos portalo Kinijoje įkūrėjas, neabejotinai turėtų padėti.
Mama: buvusi Didžiosios Britanijos premjerė Margaret Thatcher
Amžius: 56
Blogas elgesys. Geležinės ledi sūnus pirmą kartą į laikraščių antraštes pateko 1982 metais, kai, dalyvaudamas ralyje Paryžius-Dakaras, pasiklydo Sacharos dykumoje. Tačiau į įvairias skandalingas istorijas nuolatos įsipainiojantis veikėjas, kuris triskart nesugebėjo išlaikyti buhalterinės apskaitos egzaminų, įgijo turtus pasinaudodamas savo motinos kontaktais ir investuodamas į rizikingus projektus Afrikoje, Vidurio Rytuose, ir Azijoje.
2004 metais seras Markas buvo suimtas savo namuose Pietų Afrikos Respublikos Keiptauno mieste. Vyras buvo įtariamas pažeidęs samdinių įdarbinimo įstatymą. Vėliau buvo įtariama, kad vyras siekė finansuoti perversmą Pusiaujo Gvinėjoje. M. Thatcher neigė ką nors žinojusi apie planus regzti sąmokslą, tačiau vėliau pripažino užsakiusi malūnsparnį sūnaus samdiniams. Tiesa, buvusi premjerė išsigynė žinojusi apie skrydžio motyvus. Markas Thatcheris buvo nubaustas 500 tūkst. dolerių bauda ir paliko Pietų Afriką.
Markas šiuo metu turi problemų siekdamas susirasti naują vietą gyvenimui. Po to, kai prisipažino prisidėjęs prie sąmokslo rengimo, jis negavo JAV vizos, o prašymą suteikti nuolatinį leidimą gyventi atmetė ir savo įvaizdį pagerinti norintis Monakas, kuris anksčiau garsėjo kaip „saulėta vieta žmonėms su šešėliu“.