Prieš daugiau nei dvejus įvykęs pučas nutraukė trumpą Mianmaro demokratinį eksperimentą ir įstūmė šią Pietryčių Azijos valstybę į kruvinus neramumus.
Po karinio perversmo buvo nušalinta Aung San Suu Kyi vyriausybė.
„Mianmare turime spausti karinį režimą nutraukti smurtą, įgyvendinti ASEAN penkių punktų susitarimą ir paremti grįžimą prie demokratinio valdymo“, – sakė jis prieš Pietryčių Azijos valstybių asociacijos (ASEAN) derybas Džakartoje.
Šią savaitę vykstančiame ASEAN suvažiavime daugiausia dėmesio skiriama krizei, išsiskyrus bloko narių nuomonėms dėl to, kaip ir ar apskritai reikėtų atnaujinti santykius su Mianmaro chuntos vadovais.
Jai uždrausta dalyvauti ASEAN aukšto lygio susitikimuose, tačiau praėjusį mėnesį Tailandas priėmė chuntos užsienio reikalų ministrą į prieštaringai vertinamas neoficialias derybas, kurios dar labiau suskaldė bloką.
Dešimties narių grupė, kurią kritikai ilgą laiką laikė ne daugiau nei neveiksmingų kalbų turgumi, vadovauja diplomatiniams bandymams išspręsti kruviną krizę.
Ketvirtadienį vėlai vakare paskelbtame bendrame komunikate blokas pasmerkė visų pusių smurtą ir pakartojo, kad penkių punktų taikos planas, į kurį chunta iš esmės neatsižvelgė, turėtų likti bendradarbiavimo pagrindu.
Tačiau trečiadienį Tailando užsienio reikalų ministras visus nustebino, pranešęs, kad sekmadienį šalies sostinėje Neipide susitiko su nušalinta Mianmaro demokratijos lydere Aung San Suu Kyi, ir pridūręs, kad jos sveikata yra gera.