Šioje, kaip teigiama, Andreaso Michaeliso praėjusį antradienį užsienio reikalų ministerijai atsiųstoje kablogramoje pasiuntinys smerkia išrinktojo prezidento D. Trumpo planuojamą vykdyti „maksimalaus trikdymo strategiją“, siekiant „naujai apibrėžti konstitucinę tvarką“.
A. Michaelisas D. Trumpą įsivaizduoja kaip žmogų, kurį veikti skatina „keršto troškimas“ ir mano, kad jis siekia Kongreso ir valstijų nenaudai „maksimaliai sutelkti galią“ prezidentūroje, o tai „iš esmės nusilpnins“ pamatinius Jungtinių Valstijų demokratinius principus, teigiama kablogramoje, kurios tekstą cituoja „Bild“.
Į naujienų agentūros AFP užklausą Vokietijos užsienio reikalų ministerija atsakė iš principo nekomentuosianti „vidinio naudojimo dokumentų, analizės ir ambasados pranešimų“.
Jos teigimu, Jungtinės Valstijos yra „viena iš svarbiausių mūsų sąjungininkių“ ir Berlynas siekia „Vokietijos ir Europos interesais glaudžiai bendradarbiauti su naująja Amerikos administracija“.
Kitame šeštadienį dienraščio „Bild“ publikuotame interviu vienas iš Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo partijos SPD vadovų Larsas Klingbeilas sakė, kad nors Berlynui „reikia gerai bendradarbiauti su kiekviena Amerikos administracija, pirmieji ženklai, kuriuos matėme, nebuvo padrąsinantys“.
„Mes ištiesime ranką Donaldui Trumpui, bet turime aiškiai pasakyti, kad jei jis ją atstums, turėsime būti stiprūs ir ginti savo interesus“, – straipsnyje cituojami jo žodžiai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!