Ludivine Dedonder (Liudivinė Dedonder) nurodė, kad keliems asmenims jau paskirta apsauga, o įtariamieji yra atleisti arba perkelti į kitus padalinius. Ji teigė, kad šalies kariuomenėje nėra vietos jokiam seksizmui, rasizmui ar ekstremizmui.
Kalbėdama spaudos konferencijoje kartu su gynybos vadu admirolu Micheliu Hofmanu (Mišeliu Hofmanu), L. Dedonder sakė, kad apie smurtą Ketvirtajame inžinerijos batalione jai buvo pranešta lapkritį elektroniniu laišku. Ją perspėjo vieno iš nukentėjusių karių giminaitis, sakė ji.
L. Dedonder teigė, kad nedelsiant buvo pradėti tyrimai, daugiausia dėmesio skiriant rimtiems smurto atvejams.
„Be kita ko, kalbame apie žeminantį elgesį, užpuolimą ir sumušimą, šantažą, karių tarpusavio grasinimus, karių daromą spaudimą kolegoms ir įpareigojimą tylėti apie šiuos faktus“, – sakė ministrė.
L. Dedonder teigė, kad smurtas vyko karių „įšventinimo“ ir apmokymų metu, truko kelis mėnesius ir buvo susijęs su karininkais, puskarininkiais ir mažiau patyrusiais kariais.
„Toks elgesys yra nepriimtinas“, todėl Belgija ėmėsi griežtų priemonių, įskaitant 4-ojo bataliono vieno būrio išformavimą rytiniame Amė mieste, sakė L. Dedonder. Ji teigė, kad kariuomenė vykdys nulinės tolerancijos tokiems dalykams politiką.
Batalionas Amė mieste buvo suformuotas 1913-aisiais ir kitais metais dalyvavo Pirmajame pasauliniame kare. Belgijos kariuomenėje jis turi puikią reputaciją.
„Tai paveikė ne visus žmones, – sakė L. Dedonder. – Šiuo metu kalbame apie kelias dešimtis žmonių.
M. Hofmanas ir L. Dedonder teigė negalintys pateikti daugiau informacijos apie minimų asmenų tapatybę ar tikslų smurto pobūdį, nes tyrimas tebevyksta.
„Kalbame apie menkinantį elgesį, žeminimą, kuris buvo „įšventinimo“ ar integracijos ritualų dalis“, – sakė L. Dedonder.