• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukraina laukia savo Vakarų partnerių  – JAV ir Didžiosios Britanijos – leidimo panaudoti perduotus tolimojo nuotolio ginklus smogti taikiniams Rusijos teritorijoje. 

Ukraina laukia savo Vakarų partnerių  – JAV ir Didžiosios Britanijos – leidimo panaudoti perduotus tolimojo nuotolio ginklus smogti taikiniams Rusijos teritorijoje. 

REKLAMA

Turėdami sąjungininkių leidimą, Ukraina galėtų pasiekti nemažai svarbių Rusijos objektų. Pavyzdys – oro bazė, kur treniruojasi rusų pilotai. Visai gali būti, kad Rusija jau pradėjo evakuoti šią bazę, ypač po to, kai rugpjūtį jos sandėliai buvo nukentėję nuo dronų. 

Apie tai rašo „The Telegraph“, cituoja UNIAN. 

Įtaka karo eigai

Leidinys pažymi, kad žalios šviesos uždegimas Kyjivui neabejotinai turės įtakos karo eigai. 

Pasak JAV įsikūrusio Karo studijų instituto (ISW), davus leidimą mažiausiai 225 taikiniai galės potencialiai patekti į Ukrainos akiratį. Tai kariniai aerodromai, mokymo bazės, logistikos centrai ir gamybos patalpos, kurie atlieka svarbų vaidmenį remiant Rusijos karo mašiną.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau ekspertai perspėja, kad leidimo Ukrainai naudoti raketas „Storm Shadow“ ir ATACMS raketas suteikimas nebus panacėja.

„Neturėtume pervertinti, ką tai duos. Bijau, kad kai kurios šios kalbos apie lūžio tašką ir tokie komentarai tiesiog perdeda „Storm Shadow“ galimybes", – sakė „Royal United“ karo mokslo vadovas Matthew Saville'as.

REKLAMA

Abejonių kyla ir dėl to, kiek raketų „Storm Shadow“ liko Ukrainos arsenale. Didžioji Britanija nebegamina šio ginklo dideliais kiekiais, o Prancūzijoje gaminama seserinė raketa „Scalp“ yra „gyvybės palaikymas“, teigė saugumo ir gynybos analitikas Colby Badvaras.

Jei raketų tikrai trūktų, Ukraina turėtų labai atidžiai pasirinkti taikinius, kad neiššvaistytų likusių išteklių, pažymėjo M. Saville’as. 

Leidimas duotų ir netiesioginės naudos

„Antra problema yra nuotolis, kuriame gali veikti raketos „Storm Shadow“  ir ATACMS. Nors abi raketos gali pataikyti į taikinius beveik 320 km atstumu, JAV žvalgybos pareigūnai mano, kad Rusija perkėlė iki 90 procentų savo orlaivių už šio nuotolio Tačiau kuo toliau Rusijos lėktuvai yra nuo fronto linijos, tuo mažiau skrydžių jie gali atlikti – todėl tai yra netiesioginė nauda iš to, kad Vakarų raketos apima didesnį plotą“, – rašo „The Telegraph“. 

REKLAMA
REKLAMA

Leidimas Ukrainai taip pat gali duoti kitų taktinių ir politinių pranašumų. Pavyzdžiui, šis sprendimas signalizuotų, kad Londonas ir Vašingtonas nebesijaudina dėl Rusijos keršto. Leidinys neatmeta galimybės, kad tai gali paskatinti Berlyną tiekti „Taurus“ raketas.

Šis sprendimas taip pat gali atblokuoti kitų ginklų tiekimą. Pavyzdžiui, JAV pagamintos JASSM raketos, kurios leistų Ukrainai pataikyti į taikinius už 305 km Rusijos viduje, įskaitant apie 30 oro bazių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kyjivas įrodė, kad gali atakuoti giliai Rusijos viduje, naudodamas savo šalyje pagamintus atakos dronus, kurie nuo 2022 m. rudens smogė šimtams taikinių. Tačiau šiuose dronuose nėra kovinių galvučių, galinčių prasiskverbti pro gelžbetonines konstrukcijas“, – pažymi „The Telegraph“.

JAV raketos ATACMS bus naudojami kitaip. Tai balistinės raketos, aprūpintos kasetinėmis galvutėmis, kurios išsklaido tūkstančius mažų bombų virš taikinio. Jie geriau tinka Rusijos aerodromų kilimo ir tūpimo takų eliminavimui arba karių atvirose vietose.

REKLAMA

Modeliai su vienetine kovine galvute leidžia sunaikinti mažiau saugomus pavienius taikinius, tokius kaip oro gynybos ar elektroninio karo sistemos,, esantys atvirose vietose. 

Tačiau tam, kad tolimojo nuotolio raketų paleidimai būtų tikrai veiksmingi, jie turi būti derinami su Ukrainos sausumos pajėgų puolimo veiksmais. M. Saville'as sakė, kad jei nebus pažangos vietoje, spaudimas priešui už fronto linijų gali būti „toleruotinas“.

Tarpvalstybiniai smūgiai į Rusijos teritoriją leistų Ukrainai įgyti pranašumą tik keliose pasirinktose mūšio lauko vietose – Rusijos Kursko srityje ir Ukrainos Charkivo srities dalyje

Pažymima, kad ilgos diskusijos, ar suteikti Kyjivui leidimą naudoti tolimojo nuotolio ginklus Rusijos teritorijoje, kainavo brangiai – netikėtumo elementas buvo pašalintas iš lygties. Maskva jau leido suprasti, kad tikisi Didžiosios Britanijos ir JAV sprendimo, ir tai padarė dar prieš tai, kai Londonas ar Vašingtonas apie tai viešai paskelbė. Be to, Kremlius ėmėsi grasinimų ir pareiškė, kad Maskva duos „adekvatų atsaką“, jei Jungtinės Valstijos leis Ukrainai naudoti tolimojo nuotolio raketas Rusijos teritorijoje.

Citata iš straipsnio: "Ukraina laukia savo Vakarų partnerių – JAV ir Didžiosios Britanijos – leidimo..."
Čia ne partneriai, o šeimininkai, nes jeigu būtų partneriai leidimų nereikėtų...
Keite tankai keitė raketos keitė f16 dabar vėl keis tik viena įdomu kiek rusai turės kantrybes
Lygiai taip pat kaip ir tankai leopoldai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų